گوناگون

ورود سپاه پاسداران به سیاه چاله تحریم‌ها

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد: نیروی قدس سپاه پاسداران، دست ‌اندر کار چاپ اسکناس تقلبی در یمن است…

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا شبکه ای از اشخاص و شرکت ها را هدف تحریم قرار داده که مدعی شده صدها میلیون دلار اسکناس های یمنی را برای نیروهای سپاه قدس جعل کرده است.

وزارت خزانه داری امریکا در بیانیه ای که منتشر کرده مدعی شده که این شبکه محدودیت های صادراتی اروپا را دور زده تا دستگاه ها و تجهیزات جعل اسکناس را خریداری نماید.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ماه گذشته اعلام کرد که سپاه پاسداران حامی تروریزم است و به خزانه داری این کشور اجازه داد تا با وضع تحریم هایی سختگیرانه، دسترسی سپاه به کالا و منابع مالی را محدود سازد.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا گفته، این رشته اقدامات نشان دهنده «سطح عمیقی از اقدامات متقلبانه ای است» که نیروی قدس در خارج از ایران «بر علیه شرکت های اروپایی، دولت های حاشیه خلیج فارس و بقیه جهان جهت جمایت از فعالیت های بی ثبات کننده خود» انجام می دهد.

بر اساس ادعای وزارت خزانه داری آمریکا شرکت رایان، یک عملیات چاپ اسکناس تحت کنترل تاجری به نام رضا حیدری و متعلق به هولدینگ تجارت الماس مبین بوده که تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز برای چاپ ریال های یمنی تقلبی را تامین می کرده است.

این گزارش مدعی است، ر.ح از شرکت های صوری و سایر شیوه ها برای پنهان کردن هویت مشتری نهایی این تجهیزات از تامین کنندگان استفاده کرده است. وی با مدیر هولدینگ تجارت در زمینه حمل و نقل تجهیزات مذکور و انتقال آنها به ایران هماهنگی کرده است.

خزانه داری آمریکا هر دو شخص و هر دو شرکت مذکور در این گزارش به همراه شرکت فور انت تکنیک، متعلق به ر.ح و شرکت پرینتینگ ترید سنتر را که به عنوان شرکت صوری در این عملیات همکاری داشته هدف تحریم قرار داده است.

اجرایی شدن قانون کاتسا در اروپا

به دنبال اجرایی شدن قانون تحریم های جدید آمریکا (کاتسا) توسط دولت ترامپ علیه برنامه نظامی جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران، بانک سپه توسط دولت فدرال آلمان تحریم شد، تا گام های عملی غرب برای نقض برجام، اجرایی گردد.

به گزارش رجانیوز؛ اداره نظارت مالی دولت فدرال آلمان (BaFin) از روز سه شنبه هفته قبل اعلام کرد، بانک سپه بدلیل نقض قوانین اعتباری این کشور، دچار ممنوعیت اعتباری شده است و فعالیت شعبه فرانفورت این بانک، تا اطلاع ثانونی متوقف می شود.

اخیرا نیز وزارت خزانه داری امریکا، بانک سپه را به عنوان بانک منتخب سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح معرفی کرده است.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا