گوناگون

به اینجا رسیدیم؛ بجای پول نفت شتر می دهند

پس از «برنامه نفت در برابر غذا»، حال شاهد قرارداد «نفت در برابر شتر» در جمهوری اسلامی هستیم! به گزارش شبتاب نیوز، به علت مشکلات بانکی و سویفت، ما به ازای پول نفت حراجی شده توسط نظام حاکم بر میهن ، آلمان و انگلستان و ایتالیا به موازاتِ چین، کره جنوبی، ترکیه، پاکستان، امارات و افغانستان به ایران شتر صادر میکنند!.

بر اساس آمار گمرک، از شهریورماه امسال، ایتالیا، انگلستان و آلمان نیز علاوه بر چین، کره جنوبی، ترکیه، پاکستان، امارات و افغانستان به ایران، شتر صادر می کنند.

بر اساس تحلیل ارائه شده توسط سایت موسوم به “مشرق نیوز” شاید بتوان واردات شتر از این سه کشور اروپایی را یکی از ثمرات برجام دانست.

بر اساس آمار گمرک، در شهریورماه امسال، فهرست واردات عجیب و غریب کشورمان کامل شد چرا که ایتالیا، انگلستان و آلمان توانستند به ایران، شتر صادر کنند.

مطابق آمارهای رسمی، محموله شتر وارداتی از انگلستان در شهریورماه ۱۳۹۷ به وزن ۲۵۴۳۰ کیلوگرم و ارزش ۴۱۹۶۰ دلار بوده است.محموله شتر وارداتی از ایتالیا هم به وزن ۶۹۱۰ کیلوگرم و ارزش ۱۱۴۰۲ دلار و محموله شتر وارداتی از آلمان به وزن ۲۴۱۹۰ کیلوگرم و ارزش ۳۹۹۱۴ دلار بوده است.علاوه بر این سه کشور اروپایی، ایران در سال جاری از چین، کره جنوبی، ترکیه، پاکستان، امارات و افغانستان هم شتر وارد کرده است.

اکنون استادان ر اقتصادی دربرابر این معما قرار گرفته اند که از آنجا که کشورهای اروپایی به علت اقلیم سرد خود، محل زندگی شتر نیستند، مشخص نیست محموله‌های شتر وارداتی از این کشورها در سال جاری چطور صورت گرفته است!!

واردات شتر از کشورهای اروپایی و آسیایی میتواند به تولیدات داخلی شتر لطمه واردکند!

معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان به صنعت پرورش شتر در شهرستان سیریک به عنوان یک فرصت مناسب برای اشتغال آفرینی نام برد و گفت: با برنامه‌ریزی مناسب می‌توان این صنعت را در سیریک فعال و با توسعه آن هم اشتغال زایی کرد و هم در بخش صادرات ارز آوری داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازسیریک بهروز اکرمی در حاشیه برنامه‌های افتتاح هفته دولت در شهرستان سیریک با اشاره به توانمندی جوانان در سراسر هرمزگان و وجود ظرفیت‌های مناسب برای اشتغالزایی اظهار داشت:باید ظرفیت های اقتصادی را در بخش کشاورزی و دریایی منطقه سیریک شناسایی کرد و بر اساس آن برنامه ریزی داشت.

وی در ادامه به صنعت پرورش شتر در شهرستان سیریک به عنوان یک فرصت مناسب برای اشتغال آفرینی نام برد و افزود: با برنامه‌ریزی مناسب می توان این صنعت را در سیریک فعال و با توسعه آن هم اشتغال زایی کرد و هم در بخش صادرات ارز آوری داشت.

اکرمی در پایان با اشاره به مشکلات صیادان ، بانوان ،نخبگان وجوانان جویای کار سیریکی تاکید داشت: دولت تدبیر و امید با استفاده از عقلانیت تلاش دارد مشکلات مردم را حل کند اما عقل می گوید که برای حل معضل بیکاری ،مشکلات ورزشی و فرهنگی باید خود جوانان با توانمندی‌های خود آنها را حل کنند و چشم به دستان دولت نداشته باشند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا