گوناگون

دستِ انتقام روزگار

او از قتل ستار بهشتی انتقاد می‌کند اما نمی‌گوید که مدافع سرسخت مرتضوی، عامل اصلی کهریزک، بوده است. وقتی روح الامینی، جوادی [فر]، مقدم جان می‌دادند، وقتی سهراب اعرابی زیر شکنجه کشته شد؟ وقتی کهریزک به نمایشگاهی از ستم عریان علیه شهروندان معترض تبدیل شده بود احمدی‌نژاد کجا بود؟اصلا وقتی که زهرا بنی‌یعقوب آن نخبه ایرانی در سال ۸۶ در بازداشتگاه ستاد امر به معروف و گشت ارشاد جان داد احمدی نژاد کجا…

Afbeeldingsresultaat voor ‫احمدی نژاد با خامنه ای و سپاه‬‎

محمد مهاجری اصولگرا گفته: رفتارهای احمدی‌نژاد، دست انتقام الهی است از ما اصولگراها؛ حالا حالاها باید تاوان بدهیم بابت تحمیل او به مردم .

مهاجری درست می‌گوید. اما حالا مانده تا تاوان کامل انتخاب‌های فاجعه بار ۸۴ و ۸۸. فقط بحث احمدی‌نژاد نیست بحث اصلی فرآیندی است که به انتخاب او منجر شد. حمایت‌های سازماندهی شده و گسترده کسانی که او را «معجزه هزاره سوم» نام نهادند و انقلابی مجاهدی که آمده بود ارزش‌های از دست رفته را زنده کند.

احمدی‌نژاد یک مهره بود که با پشتیبانی محافظه‌کاران بر مسند قدرت نشست. تحمیل او در سال ۸۸ امنیت ملی ایران را در معرض خطر قرار داد و منتقدانش را منکوب کرد. حامیان او باید پاسخگو باشند. نمی‌شود زمانی از معجزه بگویند و چند سال بعد از انحراف. همه حرف‌های احمدی نژاد هم غلط نیست.

او گفته است قوه قضاییه باید در مورد عملکردش پاسخ دهد. اصلا به کجا پاسخ می‌دهد؟ ساز و کار نظارتی شهروندان بر قوه قضاییه کجا پیش‌بینی شده؟ آیا قوه قضاییه در جرم ‌زدایی موفق بوده اگر بوده چرا هزاران هزار زندانی عادی؟ آیا دادرسی عادلانه در این قوه رعایت می‌شود؟ این‌ها همه سئوال هستند که احمدی‌نژاد به درستی مطرح کرده اما مشکل اینجاست او خود متهم است.

او از قتل ستار بهشتی انتقاد می‌کند اما نمی‌گوید که مدافع سرسخت مرتضوی، عامل اصلی کهریزک، بوده است. وقتی روح الامینی، جوادی [فر]، مقدم جان می‌دادند، وقتی سهراب اعرابی زیر شکنجه کشته شد؟ وقتی کهریزک به نمایشگاهی از ستم عریان علیه شهروندان معترض تبدیل شده بود احمدی‌نژاد کجا بود؟اصلا وقتی که زهرا بنی‌یعقوب آن نخبه ایرانی در سال ۸۶ در بازداشتگاه ستاد امر به معروف و گشت ارشاد جان داد احمدی نژاد کجا بود؟

۸۴ تا ۹۲ سخت‌ترین دوره حیات جامعه مدنی ایران بود. یکی از دشمنان جامعه مدنی در ایران تیم احمدی‌نژاد بود که برای تحت فشار قرار دادن نهادهای مدنی از هیچ اقدامی چشم‌پوشی نکردند. حالا آنها از همان جامعه مدنی که محدودش کردند کمک می‌خواهند و فریاد مبارزه با ظلم سر می‌دهند.

ببینید چه می‌کند تقاص خون آن جوانان معترض بی‌گناه که احمدی‌نژاد و مدافعانش را به جان هم انداخته و منتقدان محصورش کروبی، موسوی و رهنورد را سرافراز کرده..
کلمه- مجتبی نجفی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا