گوناگون

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد:ورود «فتنه‌گران، ضدانقلابیون و غرب‌گرا” ممنوع است

ابراهیم کلانتری، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد یکشنبه پنجم آذر در گفت‌و‌گو با خبرگزاری «فارس»، وابسته به سپاه پاسداران از ممنوع‌کردن سخنرانی اصلاح‌طلبان به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو در دانشگاه آزاد دفاع کرد….

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اخیرا برخی از رسانه‌های اصلاح‌طلب و رسانه‌های ضد انقلاب در اخباری اعلام کردند که دانشگاه آزاد حضور افراد اصلاح‌طلب به این دانشگاه و سخنرانی آنها در برنامه‌های ۱۶ آذر را ممنوع کرده و فهرست صد نفره ای از سخنرانان را جهت حضور در مراسم۱۶آذر رابرای تمامی واحدها ارسال کرده است. به همین دلیل و برای روشن شدن واقعیت و شفافیت موضوع با معاون فرهنگی دانشگاه آزاد گفت‌وگو کردیم.

کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: به دلیل اینکه در آستانه ۱۶ آذر هستیم تشکل‌های دانشجویی و اسلامی و نیروهای سیاسی دانشگاه دغدغه زیادی داشتند تا در این ایام در دانشگاه آزاد برنامه‌های مناسبی را برگزار کنند.

وی افزود: ماهیت ۱۶ آذر یک ماهیت ضد استکباری و در راس آن ضد آمریکایی است و این هویت ذاتی که در ذات ۱۶ آذر وجود دارد باید همیشه مدنظر باشد و تمام جریانات سیاسی دانشگاه به آن توجه کند.

کلانتری تاکید کرد: در این فرصتی که برای دانشگاه‌ها و تشکل‌های دانشجویی و اسلامی و فعالان فرهنگی و دانشجویی پدید می‌آید می‌بایست به منظور بالا بردن بصیرت سیاسی و آشنا کردن نسل جوان با فراز و فرودهای سیاسی گذشته کشور به ویژه دخالت‌های آمریکا و استکبار جهانی استفاده کنند و در واقع یک حرکت بصیرتی و معرفتی برای شناخت بیشتر مسائل سیاسی واقعی شکل بگیرد و به شدت از سیاسی‌کاری و ورود به بازی‌های سیاسی بی‌حاصلی که معمولا برخی از جریانات دوست دارند در دانشگاه رخ دهد، پرهیز شود.

وی تصریح کرد: افرادی که دل در گرو آمریکا دارند یا به تعبیر امام (ره) خواب آمریکا را می‌بینند به هیچ قیمتی جایی در دانشگاه آزاد ندارند و حق ورود به دانشگاه‌ها، جریان‌سازی، تبلیغ غربگرایی، استکبار و آمریکا را ندارند.

کلانتری افزود: ما بایستی متوجه باشیم که دانشگاه محل حضور و نقش‌آفرینی نیروهایی است که با همه وجود به آرمان‌های امام (ره) انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری پایبند هستند. قطعا درب دانشگاه به روی چنین افرادی باز است و ما از آنها استقبال و استفاده می‌کنیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد یادآور شد: اما افرادی که دل در گرو استکبار آمریکا و اسرائیل داشته باشند و می‌خواهند جاده صاف کن جریانات معاند باشند و همچنین محکومان فتنه که در فتنه حضور فعال داشتند و علیه نظام اسلامی گام برداشتند قطعا هیچ جایی در دانشگاه‌های کشور نداشته و نخواهند داشت.

کلانتری خاطرنشان کرد: این مسائل در دانشگاه آزاد اسلامی با دقت تمام مورد توجه قرار می‌گیرد، توصیه ما به تشکل‌های انقلابی، دانشجویی و اسلامی و فعالان فرهنگی و دانشجویی این است که از این فرصت استفاده کنند و از شخصیت‌هایی که توان طرح مسائل انقلاب اسلامی و روشنگری و نشان دادن هویت استکباری دشمنان انقلاب و اسلام را دارند، در جلسات سخنرانی مناظره، میزگرد و برنامه‌های مختلف خود استفاده کنند.

وی اظهار داشت: اصلا بحث ما سر طیف اصلاح طلب و اصولگرا و جناح‌های کاذب سیاسی نیست. بحث سر کسانی است که معتقد به آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند و کسانی که مخالف آرمان‌های انقلاب، امام و رهبری هستند، است. به همین دلیل کسانی که به انقلاب، امام(ره) و رهبری معتقد باشند می‌توانند در برنامه‌های دانشگاه آزاد شرکت کنند و ورود افرادی که به این مسائل اعتقادی ندارند و قبلا هم این را نشان داده‌اند به دانشگاه آزاد ممنوع است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد در خصوص ارائه لیست برخی افراد به واحدهای این دانشگاه، اظهار داشت: این لیست تنها به عنوان یک پیشنهاد از افرادی که حاضر هستند در دانشگاه حضور داشته باشند، ارسال شده است و فقط در حد پیشنهاد است و البته محدود به این جمع هم نیستند و افراد دیگر هم می‌توانند در برنامه‌های دانشگاه آزاد شرکت کنند، البته افرادی که به دنبال مخالفت با نظام و تبلیغ استکبار و آمریکا نباشند. لذا افراد انقلابی می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا