زنان

حکومت« اسلامی» از این درد بمیرد جا دارد

وزیر بهداشت دولت روحانی ضمن ابراز نگرانی از روند افزایشی آمار ابتلا به اچ آی وی/ایدز در ایران گفت: این آمار رو به افزایش است و تصور نکنید فقط عده‌ای به ایدز مبتلا می‌‌شوند، همه در معرض خطرند…
Afbeeldingsresultaat voor ‫حسن هاشمی و روحانی و خامنه ای‬‎

به گزارش خبرآنلاین، حسن هاشمی در همایش روز جهانی ایدز که صبح امروز برگزار شد، اظهار کرد: این حرف‌ها هر سال تکرار می‌شود و رنج‌دهنده است. آمار ایدز در کشور رو به افزایش است. به شخصه اولین باری که درباره این بیماری شنیدم از زبان آقای هاشمی رفسنجانی بود که می‌گفتند ایران به دلیل باورها و اعتقادات مذهبی که جزو امتیازات آن محسوب می‌شود، با این مشکل روبه‌رو نمی‌شود و کشورهای غربی گرفتار آن می‌شوند که ناشی از بی‌اخلاقی و بی دینی است.

وی ادامه داد: تصور نمی‌کردم هیچ وقت کشور ما با این بیماری روبه‌رو شود، چون دلیل آن اعتیاد، روابط جنسی غیراخلاقی و نامشروع است و ممکن نیست یک مورد نیز در کشور ما پیدا شود، اما امروز با چند ده هزار بیمار مبتلا به ایدز مواجه شدیم که هر سال این رقم افزایش پیدا می‌کند.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه اعتیاد، ایدز، فحشا و… زیبنده این انقلاب نیست، اضافه کرد: نسل ما اگر از غصه آسیب‌های اجتماعی دق کند و بمیرد، جا دارد. این موضوع اول به سیاستمداران بازمی‌گردد. اگر من در طول ۳۰ سال گذشته مسوول خوبی بودم، باید کارنامه متفاوتی از خود بر جای می‌گذاشتیم.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا