اخبار

واکنش «لاریجانی» به سخنان« احمدی‌ نژاد»

رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی، احمدی نژاد را به خیانت و از پشت خنجر زدن به نظام متهم کرد. از روزهای نخست هفته‌ی گذشته دادستان تهران، دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضاییه اقدام به دادن پاسخ‌های به محمود احمدی نژاد کرده و او را دروغگو و متوهم خواندند...
به گزارش کلمه، بسیاری از تحلیل گران سیاسی مدتها بود که منتظر ورود رییس دستگاه قضا به این دعوا بودند. همگان به خوبی می دانند که صبر و تحمل رییس قوه قضاییه اندک است و با کوچکترین انتقاد و کلامی بر آشفته می‌شود و پاسخ می‌دهد.چه بسیار افرادی که طی سال‌های اخیر به دلیل کمترین نوشته‌ای در نقد رییس این دستگاه به زندان افتاده‌اند. البته محسنی اژه‌ای در نشست خبری اخیر خود در پاسخ به سوالی پیرامون برخورد قضایی با محمود احمدی نژاد از صبر و مدارای دستگاه قضا گفته بود که بیشتر شبیه یک طنز تلخ بود تا واقعیتی تجربه شده.

از سوی دیگر گفته می‌شد که به آملی لاریجانی توصیه شده بود که وارد این منقاشه نشود و خود و دادستان‌ها و سخنگویش سکوت پیشه کنند که بنای نظام، پر و بال ندادن به این دعوا و نادیده گرفتن احمدی نژاد است تا با سکوت از کنار آن عبور کنند. اما به نظر می‌رسد رییس دستگاه قضا نتوانست به این توصیه عمل کند و خود و تمام مسوولانش در مقام پاسخگویی بر آمدند.
صادق لاریجانی گفت: در درون کشور کسانی علیه قوه‌ قضاییه و مسئولان این دستگاه دروغ‌هایی را می گویند، انسان ادعای مردمی و پشتوانه مردمی داشته باشد و اینطور از پشت به نظام جمهوری اسلامی خنجر بزند، آیا این قابل قبول است؟

وی که در جمع بسیجیان قوه قضائیه سخنرانی می کرد، گفت: دستگاه قضایی رکن مهم و اثرگذاری است و تخریب رکن این نظام چه معنایی دارد؟ شما هجمه‌ها را ببینید. در درون کشور کسانی علیه قوه‌ قضائیه و مسئولان دستگاه قضایی دروغ‌هایی را می گویند و این دستگاه را تخریب می کنند. آقایی که در چند دقیقه صحبت کردند و از مسئولان سابق بوده، ۵۰ حرف خلاف واقع علیه قوه‌ قضائیه گفته است، چرا؟ متاسفانه توجه نمی‌کنند که خیانت به جمهوری اسلامی است.
آملی لاریجانی ادامه داد:‌می‌گویند سازمان زندان ها نباید زیرمجموعه قوه قضاییه باشد در حالی که اینها از لوازم کار دستگاه قضایی است. می گویند در فلان کشورها این سازمان زیر نظر دولت است، خب در آنجا نظامشان فرق می‌کند و زیر نظر وزارت دادگستری است.

رئیس جمهور بی شخصیت «خامنه ای» «یک لات از چشم افتاده» بود!

به گزارش تابناک، تعدادی از روانشناسان و مشاوران خانواده رفتارهای اخیر «محمود احمدی نژاد» که عهده دار ریاست ۲ دولت بوده را نامعقول می دانند و معتقدند این رفتارها جز صدمات درون مرزی و برون مرزی فایده دیگری ندارد.

«دکتر اصغر کیهان نیا» یکی از مشاوران خانواده عنوان کرد: شغل و پستی که به عنوان رئیس جمهور به آقای احمدی نژاد داده بودند در واقع ترور شخصیت بود . یعنی اینکه ایشان واجد شرایط ریاست جمهوری نبودند ولی رئیس جمهور شدند همین مساله آقای احمدی نژاد را دچار خودبزرگ بینی کرد.

وی همچنین توضیح داد: هنگامیکه شخصی شایسته شغل و منصبی نیست و آن مسئولیت به وی داده می شود درحقیقت شخصیتیش ترور شده است. آقای احمدی نژاد هم ظرفیت و اعتماد به نفس ندارد و دچار هیجان می شود، هیجانی که خارج از چارچوب ها یکسری دستوراتی فی المجلس می دهد و همه می گویند، بله، بله.

کیهان نیا افزود: ایشان به مدت ۸ سال کارهایی خارج از قاعده و قانون انجام داد که البته اکثرش هم اشتباه از آب درآمد، اما برخی هم از او حمایت کردند لذا امر بر ایشان مشتبه شد.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا