گوناگون

ولایتی چگونه اصلاح‌طلبان را از برنامه‌های روز دانشجو حذف کرد؟

تشکل های دانشجویی در دانشگاه آزاد که امسال برای روز دانشجو محدودیت بیشتر و با قوانین دست و پاگیری برای برگزاری مراسم شانزده آذر مواجه شده‌اند. ابتدا معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد در دستورالعملی کلی فهرست ۱۰۰ نفره ای از سخنرانان مورد تایید جهت حضور در مراسم ۱۶ آذر را برای تمامی واحدها ارسال کرد. در این فهرست نام هیچ اصلاح طلبی به چشم نمی خورد و در عوض چهره های نزدیک به جبهه پایداری و چهره های تندروی اصولگرا در این فهرست حضور داشتند…


گرچه بعد از اعتراض دانشجویان ابراهیم کلانتری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یک قدم عقب نشینی کرد و گفت این لیست تنها یک لیست پیشنهادی بوده و تشکل های دانشجویی می توانند خارج از لیست نیز سخنران داشته باشد اما آنچه در عمل اتفاق افتاده است حکایت دیگری دارد. بر اساس آنچه فعالان دانشجویی به اعتمادآنلاین گفتند به آنان مجوز دعوت از چهره اصلاح طلب برای سخنرانی مراسم روز دانشجو داده نشده است. در دانشگاه آزاد مشهد هم گرچه مجوز سخنرانی سه چهره اصلاح طلب صادر شده اما به دلیل تعلل هیات نظارت، وقت این افراد پر شد و نتوانستند برای سخنرانی به این دانشگاه بروند؛ تعللی که دبیر انجمن اسلامی دانشگاه آزاد مشهد می گوید عمدی بوده تا این چهره های اصلاح طلب برای سخنرانی به دانشگاه نیایند.

اعتمادآنلاین:علاوه بر این امسال ضوابط جدیدی برای اعطای مجوز به تشکل های دانشجویی به منظور دعوت از سخنرانان روز دانشجو وضع شده است؛ در حالی که هر سال تنها هیات نظارت دانشگاه مسئول بررسی صدور مجوز برای سخنرانان مراسم روز دانشجو بود اما امسال علاوه بر هیات نظارت دانشگاه، هیات نظارت استان نیز باید مجوزها را بررسی و تایید کند.

بعد از تغییر و تحولات در ساختار مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی حالا نوبت فعالیت های دانشجویی است. گرچه مسئولان جدید دانشگاه آزاد حاضر به پذیرش جناحی شدن این دانشگاه و در اختیار قرار دادن امکانات آن در دست جناح افراطی طیف اصولگرا نیستند اما آنچه تاکنون عملیاتی شده مهر تاییدی بر اعتراض هاست. در این میان بر اساس آنچه فعالان دانشجویی اصلاح طلب به اعتمادآنلاین گفتند تشکل های دانشجویی اصولگرا نه تنها محدودیتی برای برگزاری مراسم روز دانشجو ندارند بلکه حمایت نیز می‌شوند و درهای دانشگاه برای مدعوین آنان باز است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا