گوناگون

جاسوسی «معاون تیپ فاتحین سپاه» در سوریه به نفع اسرائیل

موشک‌باران مواضع نظامی ایران در سوریه با جاسوسی یکی از اعضاء ارشد بسیج به نفع اسرائیل صورت گرفته است.

یک مسئول ارشد امنیتی در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران به خبرنگار «آمدنیوز» اطلاع داده است که یکی از نیروهای ارشد بسیجی مستقر در سوریه که در قامت سردار سپاه اختیار عمل داشته و طی ماه‌های گذشته به طرز محرمانه‌ای از فرماندهی میدان جنگ کنار گذاشته شده بود، اطلاعات دقیقی از مواضع و پایگاه‌های ایران در حوالی دمشق را در اختیار اسرائیل قرار داده است.

این مقام ارشد بسیج که بر اساس مدارک و مستندات، در جبهه جنگ دفاع از بشار اسد در سوریه، فاکتورسازی‌های متعددی کرده و کلاه‌برداری مالی بزرگی را از سپاه انجام داده، مسئولیت‌های مختلفی در بخش امنیتی (حراست) برخی وزارت‌خانه‌ها داشته است.

وی از طریق یک عنصر رابط در یک رسانه اسرائیلی با سازمان امنیت اسرائیل (موساد) ارتباط گرفت و اطلاعات دقیقی از پایگاه‌های نگهداری مهمات، ادوات، تجهیزات لجستیک و… به اسرائیل ارائه داد که نتیجه اقدامات او، موشک‌باران دقیق مواضع ایران در سوریه توسط اسرائیل بوده است.

معاون تیپ فاتحین در سوریه، که علی‌رغم ارتباطات بسیار گسترده خود با مقامات ارشد نظام و نزدیکی به بیت رهبری و با وجود جاسوسی برای موساد، توسط حفاظت اطلاعات سپاه بازداشت نشده، اکنون در بخش حراست یکی از وزارت‌خانه‌ها شاغل است.

مقامات امنیتی کشور تصمیم گرفته‌اند به جای بازداشت و اعدام وی، او را به «جاسوس دوبل» تبدیل کنند تا «اطلاعات هدایت شده» و «اشتباه» را به موساد ارائه دهند.

وی در جبهه جنگ دفاع از دیکتاتوری بشار اسد در سوریه، به دنبال ایجاد «مجروحیت تصنعی» برای دریافت مجروحیت و جانبازی بوده تا از مزایای این مجروحیت برای ارتقاء شغلی خود در ایران استفاده کند.

بحث جاسوسی فرماندهان سپاه و بسیج برای اسرائیل و اجانب، یکی از مباحث مرسوم در میان کادرهای بریده شده یا شاغل در سپاه پاسداران است.

چندی قبل نیز بسیاری از کادرهای ارشد سپاه پاسداران توسط سازمان حفاظت اطلاعات این نهاد نظامی به طور مخفیانه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند که از تاکنون از سرنوشت آنان اطلاعی در دست نیست.

«رضا علیجانی» فعال سیاسی مقیم خارج از کشور در بخشی از یادداشت خود تحت عنوان: «اسراییل بیخ گوش ایران»، به ارائه اطلاعات دقیقی از جاسوسی کادرهای فرماندهی سپاه پاسداران برای اسرائیل پرداخت و نوشت: «از مدت‌ها پیش خبری در محافل سیاسی داخلی و بین المللی مطرح شد که یک جاسوس و نفوذی اسرائیل در بین نزدیکان حسن نصرالله بازداشت شده است. از همین طریق یک شبکه جاسوسی اسرائیل در ایران نیز لو رفت که نفوذ عمیقی در ایران و حتی در سطح بیت مقامات بالای کشور داشت. هر چند این مسئله یک شوک اطلاعاتی به ایران بود اما زنگ خطر از مدت‌ها پیش به صدا در آمده بود. از مدت‌ها قبل جاسوسان اسرائیل در مراکز حساس و غیر حساس در ایران کشف و بازداشت و بعضا اعدام شده بودند. خبرها و شنیده‌های جدی حکایت از آن دارد که در سالیان اخیر «مسئول» میز اسرائیل در اطلاعات سپاه به اتهام جاسوسی برای اسرائیل دستگیر و پس از ماه‌ها بازجویی اعدام شده است…. همین اتفاق برای «مسئول» میز اسرائیل در وزارت اطلاعات نیز اتفاق افتاده و او نیز همان فرجام هم‌ردیف خود در اطلاعات سپاه را داشته است. همگان می‌دانیم وقتی «مسئول» میز اطلاعاتی یک کشور در یک نهاد امنیتی، جاسوس همان کشور از آب در می‌آید یعنی چه و چه فاجعه‌ای به بار آورده و تبعات ویرانگرش چقدر می تواند هم چنان ادامه داشته باشد. گفته می‌شود بیش از سی نفر از افراد با اتهام‌های اثبات شده در رابطه با همکاری مستقیم با اسرائیل بازداشت شده‌اند. این‌ها تمامی از افراد اطلاعات، سپاه و بسیج بوده‌اند با چهره‌هایی مذهبی که معمولا از این نوع افراد انتظار می‌رود….»

این جاسوس پیش از اعزام به سوریه، هدایت گروهی از سایبری‌های فعال در فضای مجازی را نیز بر عهده داشته و در اعتراضات مردمی کودتای انتخاباتی سال ۸۸، از لباس شخصی‌هایی بوده که چندین تن از مردم معترض را به ضرب گلوله جنگی به شهادت رسانده است.

چندی قبل نیز محمود صادقی نماینده مجلس از اتهام پرونده موسوم به «عماریون» خبر داد و نوشت: «اتهام بازداشت شدگان ارتباط با اسرائیل بوده است.»

لازم به ذکر است عماریون بازداشت شده، جزو نویسندگان و تصمیم‌گیران روزنامه‌ی کیهان هم بوده و ارتباط بسیار نزدیک خانوادگی با «سیدحسین علوی» مدیرمسئول خبرگزاری بسیج و خواهرزاده‌ی «حسین شریعتمداری» داشتند.
آمدنیوز

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا