حقوق بشر

فهیمه اسماعیلی پس از ۱۲ سال حبس آزاد شد

فهیمه اسماعیلی فعال سیاسی  پس از تحمل ۱۲ سال حبس ابتدای هفته جاری از زندان یاسوج آزاد شد. همسر این زندانی سیاسی که همزمان با او دستگیر شده بود به اتهام محاربه در سال ۸۵ اعدام شد…

به گزارش خبرگزاری هرانا، فهیمه اسماعیلی (بدوی) فعال سیاسی بعد از اتمام محکومیتش در اوایل هفته جاری از زندان یاسوج آزاد شد.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “خانم بدوی در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز بشدت شکنجه شده بود و حتی در زندان یاسوج نیز بارها توسط ماموران زندان این شهر، مورد ضرب و شتم قرار گرفته وبه بیمارستان انتقال داده شده بود”.

فهیمه اسماعیلی ( بدوی)، معلم دوره ابتدایی، در «تاریخ ۷ آذر ١٣٨۴» در حالی که ٨ ماهه باردار بود، به همراه همسرش “علی مطیری نژاد”، فعال سیاسی عرب اهوازی بازداشت شد.
یک ماه بعد، دختر آنها، «سلمی» در بازداشتگاه وزارت اطلاعات در اهواز به دنیا می‌آید. این زن زندانی عرب بعدا از سوی دادگاه انقلاب اهواز به «١۵ سال حبس» محکوم شد و همسرش نیز به اتهام “محاربه” به اعدام محکوم شد.

حکم اعدام همسرش علی مطیری نژاد به همراه ده فعال سیاسی عرب دیگر در «٢٨ آذر ١٣٨۵» اجرا شد و فهیمه اسماعیلی نیز به زندان مرکزی یاسوج برای تحمل ۱۵ سال زندان، تبعید شد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا