ورزشی

حق کاملاً با ماست و اظهارات دبیرکل AFC برای‌مان سند نیست!

رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید که صحبت‌های دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص میزبانی تیم‌های ایرانی از عربستانی سند نیست…

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، بعد از صحبت‌های ویندزور جان، دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره ابقای تبصره بازی در زمین بی‌طرف، بسیاری از رسانه‌ها پرسش‌های عمومی فوتبالدوستان ایرانی را مطرح کردند. درباره همه این مسائل و پرسش‌های مطرح شده، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال پاسخ داده است:

* بعد از جلسه کمیته اجرایی، آقای کفاشیان گفتند رأی به سود ما بوده، اما حالا صحبت دبیرکل چیز دیگری است؟

آقای کفاشیان کاملاً درست می‌گوید. در مصوبه کمیته اجرایی و کمیته مسابقات هیچ استثنایی وجود نداشت. اگر قرار بود روال سابق باشد و درباره ما تصمیم‌گیری نشود، برای چه مانند کشورهای قطر، امارات و عربستان به ما وقت صحبت دادند و زمان رأی‌گیری، نمایندگان ما را هم مانند این سه کشور از سالن خارج کردند؟ حقیقت جلسه کمیته مسابقات در ژاپن و جلسه هیئت رئیسه در تایلند مثل روز روشن است. در جلسه کمیته اجرایی حتی آقای اینفانتینو به صراحت اعلام کرد، راه سیاست از فوتبال جداست.

* نقشه راه شما چیست؟

اظهارنظر آقای دبیرکل برای ما سند نیست. سند ما، اتفاقات قانونی کمیته مسابقات و کمیته اجرایی است. اگر ابلاغیه همین چیزی باشد که آقای دبیرکل گفت، ابتدا استنباط تمام اعضای کمیته مسابقات و کمیته اجرایی را می‌خواهیم و سپس با مدیران AFC مذاکره می‌کنیم، چون حق کاملاً با ماست.
* و اگر به نتیجه نرسیدید، از مسابقات کنار می‌کشید؟
خیر. ما از ابتدا روی ریل قانون حرکت کردیم و از این به بعد هم ماجرا را از کانال قانونی دنبال می‌کنیم. برای آنکه حق‌مان را بگیریم هم فیفا را داریم و هم CAS را.

* پس تا ابلاغ تصمیمی نمی‌گیرید؟
خیر. جلسه فردا با نمایندگان ایران هم برای هماهنگی است، نه اتخاذ تصمیم. از رسانه‌های محترم هم می‌خواهم در کنار ما باشند، چون این موضوع، یک پروژه بزرگ ملی است و ما باید کنار هم باشیم نه رودرروی هم. رسانه‌ها به ما اعتماد داشته باشند. آنچه ما درباره رأی‌گیری کمیته مسابقات گفتیم عین واقعیت و تمام چیزی بود که اتفاق افتاده بود. این بافته ذهن کسی نبود که الان از بیان آن واهمه داشته باشیم. بعد از رأی‌گیری ژاپن همه اعضای کمیته مسابقات به ما تبریک گفتند و این مصوبه را به نفع فوتبال کل قاره دانستند.

حالا اگر تصمیم این است که تحت فشار عربستان این حق ما نادیده گرفته شود، راه‌هایی هست که از طریق آن به حق‌مان برسیم. الان فقط بحث دو میزبانی از دو تیم عربستانی نیست. بحث عدالت است. ما می‌خواهیم عین مصوبه کمیته مسابقات و کمیته اجرایی پیاده شود. من باز هم از رسانه‌ها می‌خواهم که کنار ما باشند تا این پروژه ملی را پیش ببریم. از ابتدای این راه همه نهادها از وزارت امور خارجه تا نهادهای دیگر کنار ما بودند و حالا هم همه باید کنار هم باشیم. من حرفم را تکرار می‌کنم. اگر رأی به ضررمان بود ما در همان ژاپن می‌گفتیم روال سابق است، اما وقتی رویه تغییر کرد و رأی به سود ما بود باید کنار هم باشیم و حق‌مان را بگیریم.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا