زحمتکشان

هراس رژیم بحران زده «فقها»

نایب‌رئیس کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق تهران می‌گوید: هم‌اکنون وضعیت بیکاری در کشور به شرایط نگران‌کننده و بحرانی درحال نزدیک‌شدن است و ما می‌بینیم براساس آمارهای رسمی بیکاری در افراد تحصیلکرده به حدود ۳۰درصد رسیده است…

به گزارش تسنیم، احمد کیمیایی اسدی گفت: پروژه‌های عمرانی متوقف می‌شوند و عملا بخشی از پیمانکاران بخش خصوصی بیکار می‌شوند و یا دریافت مطالباتشان باقی می‌ماند و واحدهای تولیدی و بخش خصوصی واقعی دیگر توان تحمل فشارهای جدید را ندارد.

آیا این نرخ به مردم اعلام شده است؟

از سوی دیگر محمد عطاردیان، رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی می‌گوید اگر در راه‌اندازی «سند ملی اشتغال» تعجیل نکنیم، شیرازه امور از هم می‌پاشد و نرخ بیکاری روزبه‌روز بیشتر می‌شود. او ریشه‌کن‌کردن فقر مطلق را در شرایط کنونی ممکن نمی‌داند و معتقد است اعدادی که توسط مبادی رسمی کشور برای بیان نرخ بیکاری استفاده می‌شود، صحت ندارند.

به گزارش شهروند، برخی کارشناسان معتقدند که نرخ بیکاری واقعی در کشور از ٢۵‌درصد هم تجاوز می‌کند. شما نرخ واقعی بیکاری را به کدام عدد نزدیک‌تر می‌بینید؟

٢۵‌درصد که خوب است! ٢۵‌درصد هم اگر بیکار داشته باشیم، خوب است. نرخ واقعی بیکاری بالاتر از این حرف‌هاست. تنها در جامعه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور یک نرخ بیکاری ۴۵‌درصدی وجود دارد که این نرخ در خانم‌ها به ۶٠‌درصد هم می‌رسد. آیا این نرخ به مردم اعلام شده است؟

آینده اشتغال کشور را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟

داستان غم‌انگیزی است. اگر قرار باشد با همین فرمان ادامه دهیم، مملکت زمین می‌خورد. ما این هشدار را بارها و بارها به حکومتی‌ها داده‌ایم و از آنها درخواست کرده‌ایم که با به کار گرفتن نهادهای مختلف کشور را نجات دهیم.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا