گوناگون

«دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ظریف »

بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا در دیدار با مقام‌های ارشد رژیم« ولایت فقیه» در تهران بر حمایت کشورش از توافق هسته‌ای قدرت‌های ۱+۵ با ایران تأکید کرد. دبیر شورای عالی امنیت ملی حکومت «اسلامی» در دیدار با او از لندن به خاطر فروش سلاح به عربستان و بحرین به سختی انتقاد کرد. مسئله بیت‌المقدس (اورشلیم) نیز در این دیدار مطرح شد…

وزیر خارجه بریتانیا شنبه ۹ دسامبر / ۱۸ آذر به تهران وارد شد. او در دیدار با محمد جواد ظریف، همتای ایرانی‌اش درباره موضوعات متفاوتی از جمله روابط اقتصادی، بانکی و تجاری، مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی به رایزنی پرداخت.

به گزارش زمانه،آزادی نازنین زاغری، زندانی بریتانیایی‌ـ‌ایرانی نیز یکی دیگر از موضوعات این رایزنی‌ها است. جانسون پیش از سفر به تهران گفته بود که «نگرانی عمیق» کشورش از وضعیت این زندانی را به اطلاع مقام‌های ایرانی خواهد رساند. هرچند خبرگزاری‌های ایران تا کنون خبری از گفتگو بر سر این موضوع منتشر نکرده اند.

رسانه‌های بریتانیایی گزارش کرده بودند که پرداخت ۴۵۰ میلیون پوند بدهی بریتانیا به ایران بابت معامله لغوشده تحویل ۱۳۱۵ تانک چیفتن پس از انقلاب ۱۳۵۷ به ازای آزادی نازنین زاغری در دستور کار سفر جانسون به ایران قرار دارد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا