گوناگون

پیشنهاد «روحانی» برای حذف یارانه ۳۰ میلیون ایرانی در لایحه بودجه ۹۷

دولت در لایحه بودجه سال ۹۷ با کاهش قابل توجه بودجه یارانه نقدی و غیرنقدی خانوارها به ۲۳ هزار میلیارد تومان، عملا پیشنهاد حذف یارانه بیش از ۳۰ میلیون نفر را داده است که در تئوری این اقدام قابل تامل است ولی اینکه محل هزینه کرد این منابع کجا خواهد بود و آیا مجددا در ساختار ناکارآمد اقتصاد ایران حیف و میل خواهد شد و جا برای دزدی و اختلاس باقی می ماند قابل بررسی و تحقیق جدی است…

به گزارش تسنیم، پیشنهاد بودجه ۲۳ هزار میلیارد تومانی برای پرداخت یارانه نقدی و غیرنقدی خانوارها در سال ۹۷ از سوی دولت در صورت عدم تغییر سقف ۴۵۵۰۰ تومانی یارانه نقدی، کفاف یارانه حدود ۴۱ میلیون نفر را می کند و با این حساب از جمعیت ۷۵ میلیون نفری که در حال حاضر یارانه می گیرند، عملا بیش از ۳۰ میلیون نفر حذف خواهند شد.

وزیر بهداشت در نشست خود با اعضای فراکسیون نمایندگان «ولایی» درباره طرح تحول سلامت و میزان موفقیت آن گفت شرایط خوب نیست و مردم گرفتار هستند.

به گزارش ایسنا، قاضی زاده درباره برخی انتقادات به نحوه حضور برخی پزشکان متخصص در مناطق محروم و عدالت پزشکی و بهداشتی یادآور شد: وضعیت در روستاها و مناطق مرزی خوب نیست و بهداشت در روستاها و مناطق محروم شرایط مناسبی ندارد.

وزیر بهداشت همچنین با بیان اینکه هزینه ها از منابع پایدار برخوردار نیست، خاطرنشان کرد: در بودجه ۹۷ دولت یارانه‌ ۲۰ میلیون نفر را حذف می کند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا