ورزشی

حضور زنان در ورزشگاه‌ها منتفی شد

رئیس بسیج زنان: مطالبه حضور زنان در ورزشگاه‌ها یک مطالبه ساختگی برای حاشیه‌سازی بود. در پی فتوای آیت‌الله مکارم شیرازی و تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی پرونده «حضور زنان در ورزشگاه‌ها برای همیشه منتفی شد»…

به گزارش عصرایران، مینو اصلانی رئیس بسیج جامعه زنان در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اینکه نظر مراجع تقلید بر اساس مُر صریح قرآن کریم و اسلام است، اظهار داشت: بررسی‌های اجتماعی و فرهنگی نیز در فتوای دلنشین آیت‌الله مکارم شیرازی مهر تأیید می‌زند چرا که عموم زنان متدین و خانواده‌هایشان اساساً دغدغه‌ای برای حضور در ورزشگاه‌ها نداشتند و این دغدغه از سوی برخی از طرفداران تفکرات خاص فمنیستی به خصوص فمنیست‌های سکولار مطرح شده بود.

وی تاکید کرد: با اعلام نظر این مرجع عالیقدر مسأله حضور زنان در ورزشگاه به طور کل از دستور کار شورا خارج شده است.

اصلانی تصریح کرد: از همان ابتدای مطرح شدن این موضوع هم معلوم بود که به نتیجه‌ای نخواهد رسید و جز اینکه این مطالبه کاذب وقت و انرژی کشور را گرفت نتیجه دیگری نداشت.

رئیس بسیج جامعه زنان با بیان اینکه مطالبات بسیار جدی حوزه زنان در کشور زمین مانده است ابراز داشت: حضور زنان در ورزشگاه‌ها خاص عموم مردم و عموم زنان فهیم و ورزش دوست ما نبود.

به عقیده وی، مسئولان باید به فکر ترغیب زنان برای روی‌ آوردن به ورزش باشند و امکانات ورزشی را برای این حضور فراهم کنند اما تا به حال هیچ کس به صورت جدی پیگیر این مسأله مهم نشده است.

اصلانی با تأکید بر اینکه باید شرایط و امکانات لازم برای فعالیت‌های ورزشی بانوان در سراسر کشور فراهم شود، گفت: اگر استعدادهای ورزشی زنان جوان شناسایی شود می توانیم حضور قدتمندی در ورزش‌های قهرمانی داشته باشیم.

وی این مطالبه را مطالبه اصلی زنان برشمرد و گفت: مطالبه حضور زنان در ورزشگاه‌ها یک مطالبه ساختگی برای حاشیه‌سازی بود که با فتوای حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی پرونده‌اش برای همیشه بسته شد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا