حقوق بشر

دادگاه «نازنین زاغری» به تعویق افتاد

سخنگوی وزارت خارجه بریتانیا اعلام کرد که «بوریس جانسون» با «حسن روحانی» گفتگویی درباره موضوع آزادی نازنین زاغری‌ انجام داد. اما وزیرخارجه بریتانیا درحالی به این کشور بازگشته که نه با نازنین زاغری دیدار کرد و نه از دستیابی به طرح مشخصی برای آزادی او سخن گفت…
Afbeeldingsresultaat voor ‫نازنین زاغری‬‎اما ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری  اعلام کرد که دادگاه امروز همسرش به تعویق افتاده است.
گزارشها حکایت از آن دارد که خانم زاغری در نوروز ۱۳۹۵ هنگام بازگشت از تعطیلات و دیدار خانواده در فرودگاه خمینی بازداشت شد.
خانم زاغری با فرزند خود به ایران سفر کرده بود. فرزندش به خانواده خانم زاغری در تهران تحویل داده شد و نازنین زاغری ابتدا به بازداشتگاهی در کرمان و سپس به اوین برده شد.
به گفته کمپین تلاش برای آزادی خانم زاغری، او ۱۶ مهر (۸ اکتبر) به دادسرای اوین منتقل و در آنجا به او گفته شده که سپاه پاسداران سه اتهام جدید علیه او مطرح کرده است.
این اتهام‌ها شامل عضویت در سازمان‌هایی است که «برای براندازی نظام» تلاش می‌کنند. دریافت پول از موسسه‌های رویترز و بی‌بی‌سی و شرکت در تظاهراتی در مقابل سفارت ایران در لندن اتهام‌های دیگری است که به خانم زاغری زده شده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا