گوناگون

کلانتری: ایران دیگر توان تولید محصولات برای ۸۰ میلیون جمعیت را ندارد

عیسی کلانتری، وزیر کشاورزی در دولت‌های اول و دوم اکبر هاشمی رفسنجانی و ۳ سال اول دولت اول محمد خاتمی و در حال حاضر معاون اول حسن روحانی در امور آب و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست رژیم «ولایت فقیه» است؛ روز یکشنبه ۱۹ آذر، در همایش روز جهانی خاک طی سخنانی گفت: بحران شدید آب دامن خاک ایران را نیز گرفته است. و توانایی تولید محصولات برای ۸۰ میلیون جمعیت را نداریم…..
Afbeeldingsresultaat voor ‫نقشه ایران‬‎
عیسی کلانتری، روز یکشنبه ۱۹ آذر، در همایش روز جهانی خاک طی سخنانی به سیاست‌های افزایش جمعیت در ایران تاخت و گفت: هی نگوییم ما کشور بزرگی هستیم! منابع ما محدود است، باقیمانده نیازمان را باید وارد کنیم، افزایش جمعیت باید منوط به واردات باشد. کلانتری با بحرانی خواندن وضعیت آب و خاک ایران اظهار داشت: با ظرفیت محدود آب و خاک دیگر توان تولید محصولات برای ۸۰ میلیون جمعیت را ندارد.

به گزارش کردستان میدیا،بیش از شصت درصد آب‌های روان و شیرین ایران در استان‌های کردستان و زاگرس است و اکثر رودهای بزرگ -کارون، زاینده‌رود، کرخه و دز- نیز سرچشمه‌‌های‌شان در این استان ها  قرار دارد.

کلانتری برنامه‌های حکومت« اسلامی»در راستای خودکفایی را غیرعلمی و عامل اصلی بحران موجود دانست و گفت: قوانین تحمیلی مانند برنامه ششم خارج از ظرفیت‌های موجود تحمیل شده است و این برنامه با امکانات موجود در کشور سازگار نیست به طوری که از منابع بدون توجه به اصل پایداری استفاده می‌شود.

او افزود: در کشور بیش از منابع مصرف کرده‌ایم و در نتیجه خاک نیز به مانند آب به سمت ورشکستگی می‌رود.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا