گوناگون

عراقی ها به کمک های بلاعوض ده ها میلیون دلاری ایران ، پاسخ های تحقیرآمیز می دهند

جمهوری اسلامی بازسازی مرقد همه ائمه در عراق را برعهده گرفته و تاکنون حداقل ده ها میلیون دلار صرف این کار کرده است(ساختن گنبدهای طلایی برای مرقد ائمه یکی از اقدامات است). اکثر زواری که به عراق می روند، ایرانی هستند و خود این عمل هم درآمد سالیانه میلیاردی برای عراق به ارمغان آورده است. درسال های اخیر رژیم «ولایت فقیه» بیش از همه کشورها به عراق کمک کرد و این هم هزینه بسیاری برای ایران داشت. در حالی که عراق نه تنها تحت تحریم های اقتصادی قرار ندارد، بلکه درآمدهای نفتی اش از ایران بیشتر است. عراق تاکنون میلیاردها دلار به کویت غرامت تجاوز پرداخته است، اما یک سنت هم بابت تجاوز نظامی تاکنون به ایران پرداخت نکرده است…
Afbeeldingsresultaat voor ‫عکسی از زائران ایرانی در عراق‬‎ اکبر گنجی در این رابطه می نویسد:عراقی ها بازارهای خود را به روی ایران مسدود کرده اند، هزینه های گزافی از هر یک از زوار در فرودگاه های خود دریافت می کنند. همه این ها به کنار، اینک سایت تابناک نوشته است در فرودگاه بغداد اصلاً کرامت زوار ایرانی رعایت نمی شود. به عنوان مثال برخی اقدامات به شرح زیر است:
“از انجام امور مختلفی همچون اسکن چشم تا بازرسی های چند باره که در مورد مردان باعث درآوردن کفش ها، کمربند و … می شود و همچنین بی توجهی به حق تقدم در صورت حضور شهروندان عراقی در کنار زائران ایرانی و همچنین بازرسی های چند باره بار و خود زائران توسط سگ های آموزش دیده از جمله مسائلی است که باعث هتک حرمت زائران ایرانی در فرودگاه بغداد شده است”.
منتظر دوران بازسازی سوریه باشید و ببینید آن ها با ایران چگونه برخورد خواهند کرد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا