زحمتکشان

تجمع معلمان حق‌التدریسی مقابل مجلس

همزمان با تجمع معلمان حق‌التدریسی مقابل ساختمان پارلمان، مسئولان مجلس از ورود مراجعه‌کنندگان به داخل مجلس تا پایان جلسه علنی امروز ممانعت کردند. آن هادر تجمع امروز خود شعار می‌دادند: استخدام استخدام/ ۳۰ هزار حق‌التدریسی استخدام.. معلمان حق التدریسی که به‌شکل پاره وقت در آموزشگاه‌های دولتی وزارت آموزش و پرورش تدریس می‌کنند حقوقشان پایین‌تر از معلمان رسمی و پیمانی است و شرایط کاری‌شان نیز دشوارتر است…

جمع کثیری از معلمان حق‌التدریسی برای چندمین بار با حضور در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی مسئولان به مشکلات و مطالبات خود شدند. ان هادر تجمع امروز خود شعار می‌دادند: استخدام استخدام/ ۳۰ هزار حق‌التدریسی استخدام

این گروه از تجمع‌کنندگان که پیش از این نیز بارها مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کردند، از صبح امروز نیز با در دست داشتن پلاکاردهایی در محوطه مقابل ساختمان پارلمان تجمع کرده و با سردادن شعارهایی خواستار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود شدند.

همزمان در پی تغییر و تحولاتی که طی ماه‌های اخیر در مسیر ورود و خروج مراجعه‌کنندگان و همچنین برگزاری تجمعات مردمی مقابل ساختمان مجلس ایجاد شده، مسئولان از ورود گروهی از مراجعه‌کنندگان ممانعت کردند.

بر این اساس، در حالی که تعدادی از مراجعه‌کنندگان به ساختمان مجلس امروز نیز همچون روزهای قبل با حضور در مقابل ساختمان مجلس، خواهان ورود به پارلمان و ملاقات با نمایندگان و وکلای‌شان در خانه ملت شده بودند، مسئولان حاضر به تحویل وسایل آن‌ها نشدند. این درحالی است که مراجعه‌کنندگان بنابر روال عادی ملاقات‌های مردمی باید کیف و وسایل غیرضروری همراه‌شان را پیش از ورود به پارلمان تحویل داده و سپس با انجام هماهنگی‌های لازم وارد ساختمان مجلس شوند.

با این همه، امروز مسئولان مجلس علاوه بر عدم دریافت وسایل مراجعه‌کنندگان، از ورود آن‌ها به‌منظور ملاقات با نمایندگان تا ساعت ۱۲ یعنی تا زمان پایان جلسه علنی مجلس ممانعت کردند.

یکی از این مراجعه‌کنندگان که از یکی از شهرهای جنوبی کشور خود را به مجلس رسانده و ساعاتی را نیز در پارک مقابل مجلس سپری کرده بود تا ساعات کاری مجلس آغاز شود، پس از آن‌که با ممانعت مسئولان مجلس برای ورود به پارلمان روبرو شد، به خبرنگار ایلنا گفت: متاسفانه وسایل‌مان را تحویل نمی‌گیرند و نمی‌گذارند وارد مجلس شویم.

این مراجعه‌‎کننده ادامه داد: از ساعت ۳ بامداد در خیابان و پارک منتظر بودم تا درب مجلس باز شود اما حال می‌گویند امکان ورود به مجلس تا ساعت ۱۲ وجود ندارد و وسایل‌مان را نیز تحویل نمی‌گیرند.

در این تجمع بزرگ همچنین تعدادی از سپرده گزاران کاسپین، کارگران شرکت کیان تایر، گروهی از بازنشستگان صنعت فولاد و… که از شهرها و نقاط مختلف کشور آمده بودند با دادن شعار و در دست داشتن پلاکاردهایی به این تجمع بزرگ پیوستند.

اینگونه اعتراضات دسته جمعی اصناف مختلف در ایران، نشان از فقر و بی بضاعتی جامعه ایران دارد و در مقابل بی توجهی مسئولین رژیم ایران نسبت به مشکلات جامعه است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا