زنان

حاشیه‌های تمام نشدنی ورزش زنان در جمهوری اسلامی

الهام یزدی‌ها روزنامه‌نگار ورزشی در تلگرام نوشت:

«یکی از عکاسان زن هفته پیش برای پوشش مسابقات بسکتبال (بانوان) با فدراسیون بسکتبال تماس گرفت که به او گفتند اگر مردی همراه نداشته باشید می‌توانید از مسابقات عکاسی کنید اما زمانی که او امروز برای عکاسی به سالن رفت دوربینش را گرفتند و محترمانه عکسهایش را پاک کردند! این اتفاقی در شرایطی رخ داد که خانم کرم زاده نایب رییس بانوان بسکتبال هم در سالن مسابقه حاضر بود!…
این عکاس هر چه تلاش کرد نتوانست مجوز عکاسی از این مسابقه را از نایب رییس بانوان بسکتبال بگیرد آن هم در شرایطی که از قبل با فدراسیون هماهنگ کرده بود.

نکته‌ی جالب ماجرا این است که پس از این اتفاق بلندگوی سالن اعلام می‌کند «لطفاً حجاب‌های خود را رعایت کنید آقا به سالن می‌آید»!

در این مسابقه بازیکنان با این که با حجاب بازی می‌کردند اما هر چند دقیقه یک بار به حجاب آن‌ها تذکر داده می‌شد به طوری که آن‌ها بیشتر از بازی باید مراقب مقنعه و آستین‌هایشان بودند!

تیم بسکتبال بانوان ایران بعد از سال‌ها حجابش در فیبا تأیید شد تا بتواند در مسابقات بین المللی حضور پیدا کند اما این اتفاق هم نتوانست درهای سالن را بروی تماشاگران بدون نگاه جنسیتی باز کند مگر این که درها به صورت انتخابی بروی برخی‌ها بازشود!

در کنار این اتفاقات سؤال این است که وقتی تیم‌ها پوشش اسلامی دارند چرا مسوولان برگزاری پوشش اسلامی را در سالن رعایت نمی‌کنند و این گونه از عکاسی در سالن مسابقات جلوگیری می‌کنند و حتی اجازه‌ی حضور به خانواده‌های بازیگنان را بدون تفکیک جنسیتی نمی‌دهند. بازیکنان در حین بازی و دویدن بیشتر باید مراقب حجابشان باشند تا نکند در عکسی مشکلی پیش بیاید اما مسوولان در کنار زمین مقید به قوانین خود نیستند. »

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا