اجتماعی

۸۰درصد مردم سیستان و بلوچستان زیرخط فقر هستند؛کاری از دولت ساخته نیست

حسینعلی شهریاری نماینده مجلس شورای اسلامی‌ تاکید کرد: حدود ۸۰ درصد مردم استان سیستان و بلوچستان زیر خط فقر قرار دارند. وی درحاشیه همایش “زن سالم -جامعه سالم” در گفتوگو با خبرنگار ایلنا در یاسوج گفت: اگرچه هنوز آمار دقیق و واقعی از تعداد افراد و خانوارهایی که زیرخط فقر هستند، بدست نیامده اما در استان سیستان و بلوچستان حدود ۸۰ درصد مردم این استان زیرخط فقر قرار دارند…
وی با بیان اینکه اغلب روستانشینان و ساکنان حاشیه شهرهای استان سیستان و بلوچستان زیرخط فقر هستند، اظهارداشت: مجلس شورای اسلامی نمی تواند برای خارج شدن مردم از زیرخط فقر کاری انجام دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سئوال که چه درصدی از مردم ایران زیرخط فقر هستند؟ هم خاطرنشان کرد: آماری در این ارتباط نداریم اما شرایط اقتصادی و زیرخط فقر بودن اکثریت مردم کشور یک واقعیت انکارناپذیر است.

شهریاری گفت: کسانی که در تهران زندگی می کنند باید درآمدی معادل چهارمیلیون تومان داشته باشند.

وی تاکید کرد ، کسانی که در تهران این میزان درآمد را نداشته باشند بطور حتم زیرخط فقر هستند.

شهریاری افزود: سه درصد خانوارهای ایرانی بدلیل هزینه های درمان نیز زیرخط فقر بوده و بسیاری از خانوارهای ایرانی اکنون زیر خط فقر قرار دارند.

به گزارش ایلنا از یاسوج، حسینعلی شهریاری  مجلس شورای اسلامی که دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور نیز هست برای سخنرانی در همایش زن سالم جامعه سالم به یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد سفر یکروزه ای داشت.

وی در این سخنرانی تاکیدکرد که فشارها و تحریم های دشمنان ایران دلیل اصلی فقر مردم این کشور بوده و البته مردم بایستی در برابر اصرار دشمنان برای ادامه تحریم ها ایستادگی کنند.وی همچنین گفت که خلایق هرچه لایق و این مردم هستند که راهشان را اینگونه انتخاب کرده اند.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا