حقوق بشر

احتمال آزادی زودهنگام نازنین زاغری

وکیل مدافع «نازنین زاغری» فرد دوتابعیتی که به دلیل جرائم امنیتی در ایران به تحمل ۵ سال حبس محکوم شده، مدعی شد که موکلش احتمالاً ظرف چند هفته آینده آزاد می‌شود و به خانه‌اش بازمی‌گردد…
«ریچارد راتکلیف» همسر نازنین زاغری به روزنامه ایندیپندنت گفته است که نازنین زاغری شرایط آزادی زودهنگام را دارد و احتمالاً برای کریسمس به خانه‌اش بازمی‌گردد.

ریچارد روز پنجشنبه هفته گذشته به رسانه «صبح بخیر بریتانیا» گفته بود که وکیل همسرش گفته که امیدوار است نازنین زاغری تا کریمس خانه باشد.

این اخبار بعد از آن منتشر شده است که «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس در حین سفر اخیر خود به ایران، موضوع آزادی نازنین زاغری را مطرح کرده بود.

بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس پس از بازگشت از سفر خود به تهران با ارزشمند خواندن این سفر، گفت: در جریان این سفر از مقامات ایرانی خواستم که به دلایل انسان دوستانه زندانیان بریتانیایی در این کشور را آزاد کند.

اتهام زاغری دست داشتن در فعالیت‌های ضد نظام عنوان شده است و او در فروردین سال ۹۵ در جریان سفری که به ایران داشت به این اتهام و پس از محاکمه در دادگاه انقلاب به پنج سال حبس محکوم شد. او اکنون در زندان اوین به سر می‌برد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا