اجتماعی

۴۰ میلیون نفر زیر خط فقر هستند

رئیس کمیته امداد گفت: زمانی که خط فقر تعریف می‌شود حجمی از افرادی که پایین‌تر از این خط قرار دارند فقیر محسوب می‌شوند به همین دلیل این برای همه کشورها از جمله ما تبعات اجتماعی، داخلی و بین‌المللی دارد و توقعاتی ایجاد می‌کند…

پرویز فتاح در گفت‌وگو با فارس، در تعریف از خط فقر در کشور، گفت: همه اقتصاددانان و مسئولان مرتبط با حوزه رفاهی و اقتصادی باید بنشینند و با بررسی همه جوانب و سطح واقعی رفاه مردم تعریفی از خط فقر ارائه دهند.

وی ادامه داد: زمانی که خط فقر تعریف می‌شود همه خود را با آن مقایسه می‌کنند در نتیجه حجمی از افرادی که پایین‌تر از این خط قرار دارند فقیر محسوب می‌شوند و این برای همه کشورها از جمله ما تبعات اجتماعی، داخلی و بین‌المللی دارد و توقعاتی ایجاد می‌کند.

فتاح، گفت: در یک تعریف از خط فقر کسانی که تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و خیریه‌ها هستند زیر خط فقر بوده که این جمعیت از ۱۰ میلیون نفر بالاتر نمی‌شود.

رئیس کمیته امداد، گفت: در تعریف دیگری از خط فقر ۲۰ میلیون نفر زیر خط فقر هستند و در تعریف دولت که حتماً برای آن حساب و کتابی کرده ۴۰ میلیون نفر از مردم باید یارانه خود را بگیرند یعنی این تعداد ماهانه به ۴۵ هزار تومان نیاز دارند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا