ورزشی

احضار یک دختر ژیمناست ۱۰ ساله به کمیته انضباطی

یک دختر ده ساله ژیمناست به دلیل انتشار عکس‌هایی از او در لباس ژیمناستیک به کمیته انضباطی احضار شده است! ادعا شده او در مالزی بدون پوشش اسلامی در مسابقه‌ای شرکت کرده است، در حالی که در سفر خانوادگی در ارمنستان بوده است.

خبرگزاری تسنیم روز دوشنبه (۴ دی/ ۲۵ دسامبر) نوشت: «اخیراً تصاویری از حضور یک ژیمناست دختر ایرانی در رقابت‌هایی به میزبانی شهر کوالالامپور در کشور مالزی منتشر شده که در آنها حجاب و پوشش مناسبی از سوی این دختر نوجوان دیده نمی‌شود. لباس مخصوص ژیمناستیک این ورزشکار دختر درست مانند همان لباسی است که ورزشکاران غیرمسلمان در زمان مسابقه بر تن می‌کنند.»

در پی انتشار تصاویر ادعاشده، زهرا اینچه درگاهی، رییس فدراسیون ژیمناستیک نیز گفته است: «این اعزام از سوی فدراسیون نبوده است. این سفر توسط خانواده‌ او انجام شده است و پدرش او را در این سفر همراهی کرده است. البته این چیزی است که من در تصاویر دیده‌ام که پدرش در کنار او در این مسابقات حضور داشته است. بنابراین احتمالا این سفر توریستی با نظر پدرش صورت گرفته و فدراسیون نقشی در این زمینه نداشته است.»

رییس فدراسیون ژیمناستیک هم‌چنین گفته است: «متاسفانه مجبور هستیم با این قضیه برخورد انضباطی کنیم و با تصمیم کمیته انضباطی کاری که باید انجام شود را به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ خواهیم کرد. این اتفاق آنقدر منحصر به فرد است که شگفتی خود ما را نیز در بر داشته است.»

واکنش پدر دختربچه ژیمناست

اما فرشید عبدی‌پور، پدر این دختر ده ساله ادعاهای مطرح شده درباره دخترش را رد کرده و گفته است، دختر او به مسابقات ژیمناستیک مالزی نرفته است. او تاکید کرده عکس‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی مربوط به تمرینات دخترش در ارمنستان است و خود او این عکس‌ها ثبت کرده است.

آقای عبدی‌پور به ایسنا گفته است: «این عکس‌ها مربوط به مسابقه کوالالامپور نیست و دختر من به تمریناتی در کشور ارمنستان رفته بود. این سفر ما به ارمنستان خانوادگی و با حضور همسرم، دختر و پسرم انجام شد.»

او اضافه کرده: «از طرفی دیگر مسابقاتی در کوالالامپور و با حضور دختران کرجی و با حضور رییس هیات ژیمناستیک استان ایلام انجام شد. این مسابقات دو، سه سال است که برگزار می‌شود. ما هم قرار بود به این مسابقات برویم،  ولی با توجه به شرایطی که وجود داشت از رفتن به این مسابقات منصرف شدیم.»

پدر دختر ژیمناست ایرانی خاطر نشان کرد: «می‌خواهند من را به این موضوع وصل کنند. عکس‌ها را از گوشی من برداشته‌اند و من نمی‌دانم چه عکس‌هایی منتشر شده است. دختر من اصلا به مالزی نرفته و می‌توانم با پاسپورتش آن را ثابت کنم. تمرینات ارمنستان نیز به صورت مجزا و در دو سالن برگزار شد و این عکس‌ها بعد از پایان تمرینات و با حضور مربیان خارجی گرفته شده است.»

او در پایان در مورد این که دخترش به کمیته‌ انضباطی دعوت شده است، گفت‌: «سفر شخصی من به کسی ربطی ندارد. آنجا مسابقه نبود و دخترم تمرین کرد و سالن‌ دختران و پسران نیز مجزا بودند.»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا