گوناگون

افزایش اقدام به خودکشی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

یک نماینده مجلس خبر داد که در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ۲۰ نفر اقدام به خودکشی کرده و ۴ کودک به علت سرمازدگی فوت کرده‌اند. او همچنین گفت ۳۰ نوزاد به دلیل نبود امکانات و تجهیزات گرمایشی در خطر مرگ هستند.

شهاب نادری، نماینده پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر روز چهارشنبه (۶ دی/۲۷ دسامبر) در مصاحبه با “خانه ملت” از ساماندهی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه به شدت انتقاد کرد و گفت “کمک به مناطق زلزله زده در ایران سیاسی و جناحی شده و این مسئله قابل قبول نیست”.

نادری تاکید کرد که “تنها انتظار حداقلی ما ساماندهی اسکان موقت مردم است”. او ضمن اشاره به حضور برخی از مسئولان در مناطق زلزله‌زده گفت هیچکدام از وعده‌هایی که آنها به مردم زلزله‌زده داده‌اند عملی نشده است.

این نماینده مجلس به مناطق روستایی اشاره کرده است که هنوز هم بدون سرپناه هستند و در شرایط بسیار سختی قرار گرفته‌اند.

زلزله کرمانشاه در شامگاه یکشنبه (۲۱ آبان / ۱۲ نوامبر) به وقوع پیوست. شدت این زلزله هفت و سه دهم ریشتر بود. شمار کشته‌شدگان از مرز ۴۰۰ نفر گذشت و شمار زخمی‌ها هم از ۴ هزار نفر بیشتر بوده است. تخریب بیش از حد منازل در مناطق زلزله‌زده در سطح کشور بحث‌های زیادی را بر سر پروژه “مسکن مهر” برانگیخت.

مناطق زلزله‌زده کرمانشاه هنوز هم تلفات می‌گیرد

با بروز سرما مشکلات زلزله‌زدگان دوچندان شده و به علت سرمازدگی تعدادی هم فوت کرده‌اند.  شهاب نادری در همین رابطه می‌گوید: «در بحث سرمازدگی چهار مورد فوتی وجود داشته و حداقل ۲۰ نفر اقدام به خودکشی کرده‌اند، با توجه به شرایط این آمارها قطعا روز‌به‌روز افزایش پیدا می‌کنند”»

نادری در قسمتی از صحبت‌های خود اعتراض می‌کند که کارشناسان غیربومی درجه تخریب منازل را تشخیص می‌دهند و مردم اعتمادی به آنها ندارند. او در این رابطه تاکید می‌کند: «توقع داشتیم تا برای تقسیم‌بندی این منازل تخریب شده از کارشناسان بومی استفاده کنند، قصد این کارشناسان (غیربومی) کمک و خدمت به مردم نیست بلکه مچ‌گیری است.»

شهاب نادری نماینده پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر یادآور می‌شود که ۸۶ درصد از مردم این نواحی کشور به دولت روحانی رای داده‌اند و اکنون این توقع را دارند تا دولت به آنها کمک کند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا