گوناگون

تجمع اعتراضی کامیون‌داران در زنجان

شماری از کامیون‌داران زنجان با تجمع «قطاری» در حاشیه اتوبان «۲۲ بهمن» در این شهر، خواستار رسیدگی مقام‌های مسئول به مشکلات آنها شدند…
رسانه‌های داخل ایران شمار تجمع‌کنندگان را ۲۰۰ نفر عنوان کرده‌اند در گزارش خبرگزاری فارس امروز پنج‌شنبه هفتم دی ماه ۱۳۹۶، شمار تجمع‌کنندگان را ۲۰۰ نفر گزارش شده است.

یکی از کامیون‌داران در این زمینه به خبرنگار فارس گفته «کامیون‌داران نزدیک به چهار سال است که تقاضای افزایش کرایه کرده‌اند و از سال ۱۳۹۱ به دنبال این موضوع هستند.»
وی افزوده، با این که پس از «تلاش‌های بسیار، استانداری و مسئولان ذیربط به این موضوع رضایت داده‌اند و نرخ کرایه افزایش یافته…. شرکت زرین معدن این موضوع را قبول نکرده» است.
به گفته این کامیون‌دار، شرکت زرین معدن، «برای این که با این بحث مقابله کند، ۳۰ دستگاه کامیون خریداری کرده است.»
این کامیون‌دار معترض اضافه کرده از آن رو که «مالک زرین‌معدن به افزایش ۱۵ درصدی کرایه‌ها رضایت نمی‌دهد.
وی از مسئولان استانی خواسته «فکری به حال مشکلات» کامیون‌داران که دارای یکی از «مشاغل سخت» بوده و «از صبح تا شب در جاده هستند»، بکنند.
در ماه‌های جاری تجمع‌های اعتراضی صنف‌های مختلف شامل کارگران، فرهنگیان، بازنشستگان و مال‌باختگان چندین شرکت تعاونی ورشکسته در شهرهای مختلف ایران برگزار شده که بیشتر آنها درخواست‌های اقتصادی داشته‌اند.
صبح امروز نیز در مشهد، نیشابور و کاشمر تجمعاتی تحت عنوان «نه به گرانی»‌ برگزار شد که بر اساس گزارش‌ها، در تجمع مشهد شعارهایی نیز علیه روحانی،‌ «دیکتاتور» و کمک ایران به سوریه، فلسطین و غزه سر داده شده است.
افزایش قیمت نان، تخم‌مرغ، نوسان شدید نرخ ارز و پیشنهادهای دولت در لایحه بودجه ۹۷ به مجلس شورای اسلامی در زمینه افزایش تعرفه نرخ خروج از کشور و افزایش قیمت بنزین، مورد انتقاد شدید شماری از هواداران دولت دوازدهم نیز قرار گرفته است.
میزان انتقادها از عملکرد دولت روحانی به اندازه‌ای شدت یافته که در روزهای اخیر کمپینی در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ «پشیمانیم» شکل گرفت.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا