گوناگون

اعتراضات مردمی به غرب کشور کشید

شعارها رادیکال تر می شود. شعار یا مرگ یا آزادی در تظاهرات مردم کرمانشاه طنین انداز شد…

یک روز پس از اعتراضات مشهد و چند شهر دیگر خراسان، امروز جمعه ۸ دی میدان آزادی کرمانشاه شاهد تجمع و تظاهرات اعتراضی مردم بوده است.

تظاهرکنندگان شعار زندانی سیاسی آزاد باید گردد، مرگ بر دیکتاتور و نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران می‌دهند.بنا به گزارشها، مأموران انتظامی محل را محاصره کردند اما نتوانستند جلو تظاهرات مردم را بگیرند.

گفتنی است فراخوان های فراوانی پیرامون ادامه تظاهرات به پشتیبانی از قیام مردم مشهد، در شهرهای گوناگون کشور، از جمله: کرمانشاه، رشت، خرم آباد، تبریز، ارومیه، همدان، اهواز، ساری و ملایر، در شبکه های مجازی در گردش هستند.

تحت هیچ شرایطی عقب نشینی نکنید

هاشم خواستار نماینده معلمان کشور در مصاحبه با شبکه «دُرّ تی وی» با اشاره به اعتراضات گسترده مردم در برخی شهرهای ایران گفت: کارد به استخوان مردم رسیده و از این فقر و فلاکت، و ظلم و ستم حاکمانی که آنها را به خاک سیاه نشانده اند بیزار شده اند و قیام کرده اند.

این فعال مدنی که ساکن شهر مشهد است، افزود: حاکمان کنونی کفایت و توان اداره کشور را ندارند و منشا تمامی بحرانهای بوجود آمده برای کشور هستند. من مطمئن هستم که این اعتراضات به همان آزادی واقعی که مردم ایران از انقلاب مشروطه به دنبال آن هستند، ختم خواهد شد.

فیلم؛ کرمانشاه: زندانی سیاسی آزاد باید گردد

https://www.youtube.com/watch?time_continue=29&v=DOmahb46YFw

فیلم زیر: شعار «یا مرگ یا آزادی» در قیام مردم کرمانشاه

https://www.youtube.com/watch?time_continue=24&v=JtPM6pq29r8

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا