اخبار

اعتراض های خیابانی برای سومین روز متوالی در ایران ادامه یافت

شهرها تظاهرکنندگان در شعارهایشان خواستار آزادی زندانیان سیاسی شده اند و مستقیماً رهبر جمهوری اسلامی ایران، خامنه ای را هدف اعتراض های خود قرار داده اند.
دانشجویان شعار می دادند : “مرگ بر دیکتاتور”، “اصلاح طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا”، “ملت گدایی میکنه، آقا خدایی میکنه”. در میدان انقلاب پلیس ضدشورش به تظاهرکنندگان حمله کرد…

به موازات ادامۀ اعتراض های خیابانی علیه فقر و استبداد مذهبی، در شهرهای مختلف ایران، حکومت اسلامی نیز امروز به مناسبت نهم دی ماه تجمعی در مصلای تهران برگزار کرد. همزمان در دانشگاه تهران شماری از دانشجویان با برپایی تظاهراتی در مقابل ورودی دانشگاه شعارگویان به سمت میدان انقلاب راهپیمایی کردند.
https://www.youtube.com/watch?v=Ukxf_6BrlEM
موج اعتراضات به تهران کشیده شد; ادامه تظاهرات سراسری در شهرهای مختلف ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
خبرها و گزارش های تصویری پراکنده در شبکه های اجتماعی حاکی از آن است که برغم تدابیر شدید امنیتی اعتراض ها و تظاهرات عمومی علیه فقر و گرانی و استبداد مذهبی در ایران به سرعت به دیگر شهرهای ایران از جمله کرمانشاه سرایت کرده است. در کرمانشاه، شیراز و برخی دیگر شهرها تظاهرکنندگان در شعارهایشان خواستار آزادی زندانیان سیاسی شده اند و مستقیماً رهبر جمهوری اسلامی ایران، خامنه ای را هدف اعتراض های خود قرار داده اند.
دانشجویان شعار می دادند : “مرگ بر دیکتاتور”، “اصلاح طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا”، “ملت گدایی میکنه، آقا خدایی میکنه”. در میدان انقلاب پلیس ضدشورش به تظاهرکنندگان حمله کرد…

آنان از جمله در شعارهایشان گفته اند : “ملت گدایی می کند، آقا خدایی می کند” یا “ملت گدایی می کند، آخوند خدایی می کند”، “سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن”، “یا مرگ یا آزادی”، “پلیس برو دزد را بگیر”.
رسانه های دانشجویی در داخل کشور بعضاً نوشته اند که حکومت عملاً در برخی شهرها از جمله تبریز، کرمان و تهران وضعیتی مشابه حکومت نظامی ایجاد کرده است و با مستقر کردن پلیس ضدشورش در میدان ها و معابر عمومی می کوشد مانع از برگزاری تجمعات اعتراضی مردم بشود.
در کرمانشاه مردم ناراضی برای دومین روز متوالی در مرکز شهر تجمع کردند. تظاهرکنندگان از جمله شعار می دادند : “نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران”. در شهرکرد تظاهرکنندگان با پلیس درگیر شدند و نیروهای نظامی به روی مردم گاز اشک آور پرتاب کردند. دیگر خبرهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی حاکی است که در برخی شهرها از جمله تبریز و مشهد عملاً حکومت نظامی بر پا شده است.

media
نمایی از تظاهرات مردم ناراضی علیه فقر و استبداد مذهبی در ایران

تلویزیون دولتی ایران روز شنبه تصاویری را پخش کرد که چند هزار نفر در مصلی تهران گردهم آمده بودند و پلاکاردهایی در حمایت از آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، و حاوی شعارهایی چون «مرگ بر فتنه‌گر» و «برجام را پله کردید/ ملت را ذله کردید» در دست داشتند.

خبرگزاری فارس حاضرین در این تجمع را «اقشار مختلف مردم و طلاب» معرفی کرده است. سایر خبرگزاری‌های دولتی نیز گزارش‌هایی از برگزاری تجمع‌های مشابه در شهرهای مختلف ایران مخابره کرده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا