گوناگون

با کشته شدن تظاهرکنندگان شهر دورود، ناآرامی‌های ایران وارد مرحلۀ تازه‌ای شد

روز یکشنبه ١٠ دی/٣١ دسامبر، معاون سیاسی – امنیتی استانداری لرستان کشته شدن دو نفر را در تظاهرات شهر دورود تأیید کرد. او مسئولیت این قتل‌ها را متوجه سازمان‌های خارجی و “گروه‌های تکفیری” کرد. منابع گمنام در فضای مجازی می‌نویسند که در شهر دورود تعداد قربانیان پنج نفر است و نه دو نفر.

Bildergebnis für ‫کشته شدن تظاهرکنندگان شهر دورود‬‎

تظاهرکنندگان شهر دورود

حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی – امنیتی استانداری لرستان گفت: “در تجمع غیرقانونی که غروب شنبه در شهرستان دورود داشتیم با تعدادی از افراد که با فراخوان گروه‌های معاند به خیابان آمده بودند درگیری پیش آمد و متاسفانه دو نفر از همشهریان عزیز دورود کشته شدند”.

او تأکید کرد که “در این درگیری‌ها ردپای گروه‌های تکفیری و سرویس‌های بیگانه کاملا مشهود بود”. به گفتۀ خجسته پور “هیچ تیری از ناحیه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی به سمت مردم شلیک نشده است”.

برخی وبلاگ‌های ایرانی مدعی‌اند که هویت ضارب مشخص شده است. آنها وی را “بسیجی عضو پایگاه امام حسن عسکری” معرفی می‌کنند و عکسی نیز از این شخص منتشر کرده‌اند. همچنین برخی سایت‌ها می‌نویسند که کشته‌شدگان دورود پنج نفر ‌است و نه دو نفر. اسامی این پنج تن چنین نقل شده: “حمزە لهشنی”، “محسن ویرایسی”، “محمد چوباک”، “حسین رشنو” و “احمد موسوی”.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا