اخبار

پنجمین روز اعتراضات در ایران

تجمع‌های اعتراضی برای پنجمین روز متوالی در شهرهای مختلف ایران ادامه داشت. در تهران تجمع‌های اعتراضی پراکنده در مناطق مختلف پایتخت گزارش شده است.


تصویری از تجمع معترضان در بهشهر.

ویدئوها و گزارش‌های دریافتی از ایران نشان می‌دهد که تهران و برخی از شهرهای ایران دوشنبه‌شب نیز همچنان شاهد تجمعات اعتراضی است. برخی تصاویر از کرمانشاه، سنندج، اردبیل و دهلران، حاکی از ادامه اعتراض‌ها در شامگاه دوشنبه است و از تهران نیز خبر می‌رسد که تجمعات اعتراضی در نواحی مختلف پایتخت در جریان است.
با ادامه‌ی حرکت‌های اعتراضی در شهرهای مختلف ایران، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، عصر دوشنبه ۱۱ دی یک نشست فوق‌العاده برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا حسین نقوی‌حسینی، سخنگوی کمیسیون می‌گوید اعتراض‌های مردم به خاطر گرانی، مشکلات اقتصادی و خدشه‌دار شدن اعتماد عمومی آغاز شد اما “دشمنان قسم خورده ملت ایران” این اعتراض‌ها را به اغتشاش کشاندند.

نقوی‌حسینی گفت: «در این جلسه مطرح شد که بین اعتراضات و مطالبات اقتصادی با اغتشاشات با منشاء خارجی تفاوت وجود دارد و بین آنها باید تفکیک قائل شد.»

او افزود در نشست فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی تاکید شده که همه قوا، مدیران و مسئولان باید با تمام توان “به مردم خدمت‌رسانی کنند و مشکلات آنها را از سر راه بردارند”.
تلویزیون دولتی ایران نیز روز دوشنبه (۱۱ دی / ۱ ژانویه) از کشته شدن شش تن در شهر تویسرکان و سه تن در شاهین شهر اصفهان گزارش داد. به این ترتیب آمار کشتگان اعتراض های اخیر بر اساس گزارش های رسمی به ۱۵ نفر رسیده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا