گوناگون

خامنه‌ای ، اعتراضات مردم را به “دشمنان” نظام اسلامی نسبت داد.

خامنه‌ای در نخستین اظهاراتش پس از آغاز ناآرامی‌ها، اعتراضات مردم را به “دشمنان” نظام اسلامی نسبت داد. او گفت: «من در خصوص این قضایا حرف‌هایی دارم و در وقت آن با مردم عزیزمان سخن خواهم گفت.»

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، برای نخستین بار درباره اعتراضات مردمی در ایران ابراز نظر کرد. به گزارش خبرگزاری ایلنا، خامنه‌ای با اشاره به این واقعیت که “دشمن همواره منتظر فرصت و رخنه برای ورود و ضربه‌زدن به ملت ایران بوده”، گفته است: «در قضایای چند روز اخیر، دشمنان ایران با ابزارهای گوناگونِ در اختیارشان از جمله پول، سلاح، سیاست و دستگاه امنیتی هم‌پیمان شدند تا برای نظام اسلامی مشکل ایجاد کنند».

خامنه‌ای افزوده است: «من در خصوص این قضایا حرف‌هایی دارم و در وقت آن با مردم عزیزمان سخن خواهم گفت.»
اعتراض‌های گسترده در ایران روز پنجشنبه گذشته آغاز شد و با سرعت سراسر ایران را فراگرفت. اعتراض‌ها که نخست بیشتر حول مطالبات اقتصادی متمرکز بود، با شتاب رنگی سیاسی به خود گرفت و مجموعه نظام جمهوری اسلامی را هدف قرار داد. تظاهرکنندگان در بیش از ۵۰ شهر کوچک و بزرگ ایران شعارهایی را علیه رئیس جمهوری، رئیس قوه قضائیه، سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی، و علیه ولایت فقیه و شخص علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی سر دادند.

سکوت تاکنونی خامنه‌ای به‌خصوص با توجه به شعارهایی که در روزهای اخیر شخص او را هدف قرار داده‌اند، بیش از پیش توجه ناظران را به خود جلب کرده است. رهبر جمهوری اسلامی که خود بارها به عنوان یکی از منتقدان وضعیت دشوار اقتصادی برای قشرهای کم‌درآمد ظاهر شده بود، اینک از سوی معترضان با شعارهایی مانند “ملت گدایی می‌کند، آقا خدایی می‌کند”، عملا به پاسخگویی دعوت شده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا