گوناگون

خشم از استبداد و نفرت از روحانیت!

تنفر و خشم مردم از «خامنه ای»، نهاد های «سرکوبگر» و سایر «مرتجعان حاکم»
مردم با تمام وجود این نفرت را پرورانده‌اند. چهل سال خیانت سران رژیم و با اشکار شدن این خیانت ها به مردم ، و ثمره مبارزات اکثریت مردم میهن ما در این چهل سال بر ضد رژیم دیکتاتوری حاکم، با وجود همهٔ تلاش‌های سرکوبگرانهٔ حاکمیت به‌ منظور خاموش کردن صدای این اعتراض‌ها وارد هفتمین روز خود شد.  اگر چه شاید مردم بروند خانه‌هایشان، ولی با آن نفرتی یک روز دیگر، به یک شکل دیگر این نفرت‌ها بروز خواهد کرد. وبی شک با وجود ده‌ها کشته و زخمی و دستگیری صدها تن از سوی مزدوران امنیتی رژیم، که دیگر حاضر نیستند شرایط تحمیل‌شده از سوی تاریک‌ اندیشان حاکم  بر میهن را تحمل کنند. و این آغاز آژیر طرد رژیم ولایت فقیه و حاکمیت روحانیت بر میهن‌مان و پایان دادن به حکومت استبدادی است …

دلسردی از اصلاحات و اصلاح طلبان
این شعار رایج در برخی از تظاهرات «اصلاح طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا» در نوشته‌های برخی از کاربران نیز به گونه‌های مختلف دیده می‌شود.  با تاکید بر اینکه تظاهرات سراسری در میهن ما از اعتراض به توسعۀ فقر و فساد اقتصادی تا خشم از روحانیت و حکومت استبدادی و دینی در جهت اتحاد عمل قشرهای مختلف اجتماعی راه موثر خویش را پی می گیرد. برخی از این شعارها که بر اساس گزارش‌های گوناگون رسانه‌ها در یک پایگاه مطالعاتی جمع آوری شده، در مخالفت با رهبر جمهوری اسلامی ایران از این قرار بوده و هست: «سید علی حیا کن، مملکتو رها کن»، «مرگ بر خامنه‌ای»، «ملت گدائی می‌کند، آقا خدائی می‌کند»، «سید علی ببخشین، دیگه باید بلندشین». شعارهای دیگری از مخالفت با روحانیون حکایت می‌کند: «آخوندها حیا کنید، مملکتو رها کنید»، «عزا عزاست امروز، حقوق ملت ما زیر عباست امروز»، «اسلام رو پله کردید، مردم را ذلّه کردید».

«اکثریت مردم کشور ما و از جمله خیلی از دانشجویان امروز» چنین نظری دارند. بیشتر رسان های از زبان دانشجویان «خطاب به اصلاح طلبان که ما را معاند میدونن» چنین می‌نویسد «مگر نه اینست که شما با سرکوب جامعۀ مدنی امکان اصلاحات تدریجی رو از بین بردید؟» دانشجویان می افزایند: «مشکل اینه که شما از یک رژیم توتالیتر  انتظار چه  اصلاح را دارید».
در اعلامیه شماره سه کمیته مرکزی حزب توده ایران که در تاریخ ۱۲ دی ماه ۱۳۹۶ به چاپ رسیده است؛ چنین می خوانیم:«تجربهٔ حرکت اعتراضی توده‌ها در روزهای اخیر، همچنین بی‌اعتباری و ورشکستگی کامل کسانی را نشان داده است که خود را مدافع اصلاحات در ایران معرفی می‌کردند. هم‌صدایی این ورشکستگان سیاسی با فریادهای “شناسایی و سرکوب کنید” کسانی مانند صادق لاریجانی و مزدورانی همچون حسین شریعتمداری، و درعین‌حال نیز نشانگر پایان عمر سیاسی و اعتبار اجتماعی نیروهایی است که در پوشش اصلاح‌طلبی سالیان سال مردم ما را به قبول حکومت اسلامی و انتخاب میان “بد و بدتر” تشویق می‌کردند».

مطلب دریافتی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا