اخبار

هشتمین روز اعتراضات: ادامه تظاهرات در تهران و چند شهر دیگر

گزارش ها حاکی است که در هشتمین روز از اعتراضات، تهران و شماری از شهرهای ایران شاهد تجمع اعتراضی بودند.


این در حالی است که طی روزهای اخیر تدابیر امنیتی در تهران تشدید شده است.

در شبکه های اجتماعی تصاویری از تظاهرات اعتراضی در چهار راه توحید و خیابان آزادی تهران منتشر شده است که معترضان شعارهایی مانند: «رفراندم، رفرندام این است شعار مردم» و «مرگ بر خامنه ای» سر دادند.
همزمان تصاویری از تجمع اعتراضی در خیابان ولی عصر در تقاطع با خیابان جمهوری نیز منتشر شده است.

گزارش ها همچنین حاکی است که تظاهرات اعتراضی در شهرهای بروجرد، زرین شهر اصفهان و کرمانشاه برگزار شده است.

در دزفول در استان خوزستان نیز روز پنجشنبه تظاهرات اعتراضی برگزار شده است. بنابر گزارش های رسیده به رادیو فردا این شهر طی سه روز گذشته شاهد تجمع های اعتراضی بوده است.

گزارش‌ها و تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکی است که تجمع اعتراضی پنجشنبه در شیراز برگزار شده است و معترضان شعارهایی مانند: «مرگ بر ستمگر» و «ملت گدایی می کند، آقا خدایی می کند» سر دادند.

گزارش ها حاکی است که در یکی از خیابان های اصفهان نیز تجمع اعتراضی برگزار شده و معترضان شعار «نه غره، نه لبنان، جانم فدای ایران» سر دادند.

تظاهرات اعتراضی «نه به گرانی» ابتدا روز پنجشنبه هفتم دی ماه در مشهد و چند شهر دیگر آغاز شد، اما با تداوم این تجمع‌ها،‌ معترضان علاوه بر شعارهای اقتصادی، شعارهای سیاسی علیه رهبر و مقام‌های جمهوری اسلامی سر دادند.

تهران و بیش از ۹۰ شهر ایران طی هشت روز گذشته شاهد اعتراض ها علیه حکومت و وضعیت اقتصادی بودند. سرکوب این اعتراضات تاکنون دست‌کم ۲۲ کشته برجا گذاشته است و بیش از هزار نفر از معترضان نیز بازداشت شده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا