گوناگون

«جلسه مخفی» در مجلس درباره خروش اعتراض توده‌ها

مجلس شورای اسلامی ایران در نشستی غیرعلنی به اعتراضات سراسری اخیر در این کشور پرداخت. بهروز نعمتی جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس، با حضور وزیران اطلاعات و کشور، معاون سپاه، فرمانده نیروی انتظامی و رئیس صدا و سیما را بیان کرد. «به گفته او “اغتشاش” تنها نام مناسب برای اعتراضات اخیر در ایران است».پاسخ سران حکومت دیکتاتوری به اعتراض مردم جان به‌لب رسیده از فقر، محرومیت، ظلم، فساد و اختناق، به‌روال سال‌های اخیر، متهم کردن آنان به وابستگی به خارج و سپس به‌گلوله بستن و به‌زنجیر کشیدن آنان بوده است…

نشست غیرعلنی مجلس ایران یکشنبه ۱۶ دی‌ماه و با حضور وزیران اطلاعات و کشور، دبیر شورای عالی امنیت ملی، جانشین فرمانده سپاه، فرمانده نیروی انتظامی و رئیس صدا و سیما برگزار شد. این نشست مخفیانه عنوان «جلسه مشورتی» را یدک می‌کشید.

به گفته نعمتی، مسئولان ایرانی در این جلسه به بررسی نقش «سرویس‌های جاسوسی در منطقه و آمریکا» به عنوان عوامل پشت پرده این اتفاقات پرداختند.

محمدرضا رضایی‌کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز در تشریح این بررسی اعلام کرد که «زمینه بخشی از این اعتراضات به سوء مدیریت‌های داخلی و مشکلات اقتصادی بازمی‌گردد.»

مقام‌های ایرانی تا کنون هیچ مدرکی دال بر نقش‌آفرینی سرویس‌های اطلاعاتی خارجی منتشر نکرده‌اند.

اعتراضات سراسری پنج‌شنبه هفتم دی در مشهد و شهرهای دیگری در استان‌های خراسان رضوی و جنوبی آغاز شد. راهپیمایان در این اعتراضات که یکی از شعارهای اصلی آن «نان، کار، آزادی» است، به گرانی و فساد اقتصادی و گسترش بیکاری و همچنین استبداد سیاسی معترضند. مردم تا کنون در بیش از ۷۲ شهر معترضان به خیابان آمده‌اند.

شعار دانش آموزان اهوازى مرگ بر روحانى مرگ بر خامنه ای ۱۷ دی ۱۳۹۶

https://www.youtube.com/watch?v=MJzymBKd42k

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا