گوناگون

یک واکنش جنون آمیز دیگر از سوی ظریف

ظریف دعوت اروپا را برای گفتگو دربارۀ ناآرامی های ایران شایعۀ اسرائیلی خواند. این در حالیست که وزیر امور خارجۀ آلمان، خبر داد که بزودی اتحادیۀ اروپا از ظریف برای گفتگو دربارۀ اعتراض های اخیر در ایران دعوت خواهد کرد…
به گزارش رادیو فرانسه، محمد جواد ظریف دعوت اتحادیۀ اروپا از او برای گفتگو دربارۀ ناآرامی های ایران را تکذیب کرد و آن را شایعات بی اساس رسانه های اسرائیلی خواند. او تصریح کرد که گفتگوهای او با رهبران اروپا صرفاً به موضوع توافق اتمی محدود خواهد شد.

برغم تکذیب محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجۀ آلمان، زیگمار گابریل، خبر داد که بزودی اتحادیۀ اروپا از محمدجواد ظریف برای گفتگو دربارۀ اعتراض های اخیر در ایران دعوت خواهد کرد.

زیگمار گابریل که این سخن را در مصاحبه ای تلویزیونی ایراد می کرد، اظهار داشت که در این خصوص با نمایندۀ سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا، فدریکا موگرینی، و وزیر امور خارجۀ حکومت ایران، محمد جواد ظریف، گفتگوی تلفنی انجام داده و قرار است در صورت امکان هفتۀ آیندۀ محمد جواد ظریف به بروکسل سفر کند.

وزیر امور خارجۀ آلمان یادآوری کرده است که کشورش از آغاز اعتراض ها در ایران بر ضرورت آزادی تجمع و راهپیمایی در این کشور تأکید کرده است.

نشست شورای امنیت؛ واکنش جنون آمیز ظریف

محمد جواد ظریف، جمعه شب با انتشار پیامی در صفحه خود در توییتر نوشت: فوری: عربستان و داعش، یار همیشگی یکدیگر به تأسی از ترامپ، همگی از خشونت در ایران حمایت می‌کنند. چرا ما شگفت زده نیستیم.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا