حقوق بشر

حداقل پنج بازداشتی تظاهرات اعتراضی اخیر در زندان به قتل رسیده اند!

بر طبق اطلاعات موثقی که در ۲۴ ساعت اخیر منتشر شده تعدادی از افرادی که در جریان تظاهرات اعتراضی اخیر بازداشت شده بودند، در شرایط ابهام آمیزی در زندان های رژیم اسلامی حاکم بر ایران به قتل رسیده اند. این احتمال وجود دارد که این پنج تن که عمدتاٌ جوان و دانشجو می باشند زیر شکنجه برای اعتراف گیری در مراحل بازجویی کشته شده اند…

بر اساس گزارش های منتشر شده توسط کودیر (کمیته دفاع از حقوق مردم ایران) و حقوق بشر بین المللی (امنستی ایترتاشنال) اولین قربانی این رشته قتل های سیاسی آقای سینا قنبری می باشد کع ۲۲ ساله بود. او در روز ۱۶ دی ماه کشته شده است. نام آقای کسری نوری، دانشجوی ۲۶ ساله دانشکده حقوق دانشگاه تهران، نیز در برخی لیست های اسامی کشته شدگان به چشم می خورد.

کودیر از نیروهای سیاسی و سندیکاهای کارگری و نهاد های حقوق بشر و صلح خواسته است که با ارسال نامه های اعتراضی به حسن روحانی او را فرا بخوانند که همه زندانی های سیاسی را سریعاٌ از زندان های مخوف رژیم آزاد کند. کودیر همچنین خواسته است که تمامی دستگیر شدگان به زندان های رسمی کشور منتقل شوند و زندان های تحت کنترل سازمان امنیت رژیم و همچنین سپاه پاسداران انقلاب ایران تعطیل شوند. این سازمان مدافع حقوق بشر همچنین خواستار شده است که تمامی زندانیان سیاسی دسترسی آزادانه و بدون دخالت با وکلای مدافع خود و مشاور حقوقی داشته باشند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا