حقوق بشر

هشت مدیر کانال تلگرامی در کرمان دستگیر شدند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از دستگیری هشت نفر از مدیران کانال‌های تلگرامی در استان خبر داد و گفت “در حال حاضر ۲۷ نفر از عوامل اصلی و محوری معترضان اخیر در بازداشت به سر می‌برند”.
Afbeeldingsresultaat voor ‫هشت مدیر کانال تلگرامی در کرمان دستگیر شدند‬‎

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، دادخدا سالاری صبح امروز در جلسه شورای معاونان دادگستری استان که با حضور قضات دادسرای کرمان برگزار شد، اظهار داشت: “در حال حاضر ۲۷ نفر از عوامل اصلی و محوری اغتشاشات اخیر در بازداشت به سر می‌برند”.

وی افزود: “تحقیقات فنی و تکمیلی به صورت فوق‌العاده از متهمان برای ریشه‌یابی موضوع ادامه دارد و با عوامل اصلی حوادث اخیر با قاطعیت و بدون اغماض برخورد می‌شود”.

سالاری با اشاره به اینکه در حوادث اخیر فضای مجازی مهمترین بستر آشوب‌های به وجود آمده محسوب می‌شود، اعلام کرد: “طی اقدامات فنی و رصد انجام گرفته توسط نیروهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی، هشت نفر از مدیران کانال‌های شبکه‌های اجتماعی که دعوت به شورش می‌کردند در همان ساعات اولیه در چند شهرستان استان دستگیر شده‌اند”.

سالاری اعلام کرد: در مجموع در حوادث و اغتشاشات اخیر چند نفر از عوامل اصلی و محوری این اغتشاشات که از طریق فضای مجازی دعوت به شورش و آشوب می‌کردند با اقدامات به موقع و ضربتی ماموران اداره کل اطلاعات، فرماندهی انتظامی و سپاه پاسداران و هماهنگی و دستورات قضائی صادره معاونت فضای مجازی دادسرای عمومی و انقلاب کرمان در همان ساعات اولیه اغتشاشات در شهرستان‌های مختلف استان شناسایی و دستگیر شدند.

لازم به ذکر است مقامات ایرانی به معترضانی که در حوادث اخیر به خیابانها آمدند “اغتشاشگر” می گویند، طی این اعتراض ها به روایت مسئولان ایرانی حداقل ۳۷۰۰ نفر بازداشت شده اند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا