اخبار

اموال مردم را غارت و کشور را نابود کردید

روزنامه جهان صنعت در تهران با هشدار به مقامات حکومتی نوشت: مسایل سیاسی و روابط خارجی هر روز با مشکلاتی جدید روبه‌رو می‌شود. حقیقت این است که ایران هیچ متحد اقتصادی واقعی ندارد و بانک‌های چینی هم مانند گذشته با ایران همکاری نمی‌کنند. ایالات متحده نیز هر روز بر حجم تحریم‌های اقتصادی خود می‌افزاید و ترکیه نیز به دلیل مشکلات‌ هالت‌بانک همکاری خوبی با ایران ندارد…
Afbeeldingsresultaat voor ‫درخواب بودن ملاها در مجلس‬‎ این منبع نوشت: ریال به شدت کاهش ارزش پیدا می‌کند و این کاهش ارزش راهکاری عملیاتی نخواهد داشت. در حال حاضر حتی هزینه نیروگاه‌های توانیر نیز از سوی دولت پرداخت نشده است و بیم آن می‌رود که در آینده حتی توان تامین برق را نداشته باشیم.

این روزنامه نوشت: مساله دیگری که با آن مواجه خواهیم شد و در پی آن مشکلاتی جدی خواهیم داشت عدم اطمینان است. افزایش عدم اطمینان بی‌واسطه منجر به افزایش تورم خواهد شد و از آنجا که ریال یک واحد پولی بسیار شکننده در طول ۴۰ سال گذشته است بحرانی جدی گریبانگیر اقتصاد ایران خواهد شد.

این منبع نوشت: این موضوع واضح است که به زودی شاهد اتفاق‌هایی ناخوشایند در اقتصاد کشور خواهیم بود.
در این راستا روز دوم دی‌ماه، وزیر کار ریاکار علی ربیعی، خبر “عرضه سبد حمایتی غذایی” را داد. لایحهٔ بودجهٔ ۹۷، آزادسازی قیمت نان و افزایش سرسام‌آور قیمت حامل‌های انرژی، نتیجهٔ هماهنگی کامل کارگزاران رژیم با هیئت اعزامی صندوق بین‌المللی پول برای آزادسازی اقتصاد است. با سازمان‌دهی مبارزه کارگران و همبستگی و اتحاد عمل با مبارزهٔ جنبش‌های دانشجویی و زنان، می‌توان رژیم دیکتاتوری ولایی را به‌ چالش کشید.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا