بین‌المللی

شکایت زندانیان گوانتانامو از ترامپ

۱۱ نفر از زندانیان گوانتانامو از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا به دلیل بازداشت غیرقانونی خود شکایت کردند. این زندانی ها گفته اند که به دلیل مسلمان بودن و به طور غیرقانونی در گوانتانامو به سر می برند.

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، این ۱۱ زندانی Prisoner به منع سفر اتباع برخی کشورهای اسلامی به امریکا و توئیت ها و سایر اظهارات ضداسلامی ترامپ Trumpاشاره کرده و گفته اند، ترامپ یک رئیس جمهور اسلام ستیز است و گناه آنها هم فقط مسلمان بودنشان است.
ترامپ پیشتر گفته بود، نباید هیچ یک از زندانیان گوانتانامو آزاد شوند. این ۱۱ زندانی به این سخن ترامپ نیز به عنوان گواه و مدرک در شکایت خود اشاره کرده اند.
در شکوائیه علیه ترامپ آمده است: موضع رئیس جمهوری آمریکا در قبال آزادی Freedom زندانیان گوانتانامو در راستای سایر اقدامات تبعیض آمیز وی است، از جمله تمدید منعمسافرت اتباع چند کشور مسلمان به آمریکا و منع خدمت تراجنسی ها در نیروهای مسلح.
این زندانی ها اعلام کردند: مواضع ترامپ ایجاب می کند تحقیقاتی قضایی انجام شود.
۱۱ شاکی ساکن گوانتانامو در ادامه شکوائیه خود اظهار کردند: ترامپ، بر خلاف اسلافش، اعلام کرده است که قصد دارد بقیه زندانیان گوانتانامو را بدون توجه به شرایط فردی آنها، نگه دارد.
این شکوائیه همچنین می گوید: این مساله نشان دهنده نفرت او از زندانیان و همه مردان مسلمان متولد شده در خارج است و بیانگر انزجار وی از مسلمانان و دادگاه هایی است که در ماه های اخیر دستورات وی را رد کرده اند.
این شکایت نامه در شانزدهمین سالگرد تاسیس زندان Prison گوانتانامو به دادگاه فدرال در واشنگتن ارائه شده است. زندانیان گوانتانامو خواستار برخورداری از حق «قرار احضار زندانی» شده اند تا طی آن یا تفهیم اتهام یا آزاد شوند.
قرار احضار زندانی نوعی قرار قضایی است که طی آن دادگاه شخص بازداشت شده را احضار می کند تا در صورت فقدان مدارک کافی، وی را آزاد کند
سحبانیوز

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا