زحمتکشان

هر سال ۸۶۰۰ تجمع و اعتراض ، روزی بیش از ۲۳ تجمع، اعتصاب و اعتراض مردمی برگزار می‌شد.

سلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور در حکومت «اسلامی »می‌گوید: «از زمان آغاز به کار دولت حسن روحانی تا کنون ۴۳ هزار تجمع، اعتصاب و اعتراضات مردمی برگزار شده است». اعتراضات توده‌های جان به‌لب رسیده از ظلم و استثمار در دی‌ماه ۱۳۹۶،به‌منزلهٔ نقطه عطفی بسیار مهم ثبت تاریخ در میهن بلا زده کشور اعلام شده است…

او گفته این عدد شامل تجمع‌های با مجوز و بی‌مجوز می‌شود.

به عبارت دیگر در پنج سال گذشته، سالی ۸۶۰۰ تجمع و روزی بیش از ۲۳ تجمع در ایران برگزار می‌شده است.اعتراض‌های مردمی در شهرهای گوناگون کشور که عکس العمل طبیعی قشرهای محروم جامعه بر ضد اجرای برنامه‌های ویرانگر اقتصادی- اجتماعی رژیم ولایت‌فقیه و استبداد لجام‌گسیخته می باشد، بار دیگر و این بار با حدت و شدتی کم‌سابقه ژرفای نارضایتی و خشم توده‌های محروم جامعه از وضع موجود و ساختار عمیقاً ضدمردمی و واپس‌گرای حاکمیت را به‌نمایش گذاشت.

این آمار درحالی اعلام می‌شود که بسیاری از معترضان و فعالان صنفی و مدنی و دانشجویی که در این تجمعات حضور داشتند، بازداشت شدند یا تحت تعقیب قرار گرفته‌اند.

گرانی، فساد، عدم پرداخت حقوق و مزایا کارگران، معلمان و بازنشستگان، تعطیلی مراکز تولیدی و کارخانه‌ها و سیاست‌های تعدیل اقتصادی از جمله دلایل تجمعات پی در پی سال‌های گذشته است.

به گزارش زمانه،مردادماه امسال، حسین ساجدی‌نیا رئیس سابق پلیس تهران بزرگ گفته بود تنها در سال ۹۵ در تهران هزار و ۶٠٠ تجمع صنفی و اقتصادی برگزار شده بود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا