حقوق بشر

بازداشت ادمین کانال سه‌نقطه/ ماموران سپاه: حسنی‌تبار اعتراف کند اجیر شده است

پس از دو هفته از بازداشت یوسف حسنی تبار، ادمین کانال سه‌نقطه توسط سپاه، حالا مشخص شده که وی در این مدت در انفرادی دست به اعتصاب غذا زده و همین باعث انتقال وی به زندان مرکزی خرم آباد شده است. حالا ماموران به خانواده وی گفته‌اند که این روزنامه‌نگار برای آنکه تخفیف شامل حالش شود، باید اعتراف کند که توسط عده‌ای اجیر شده بوده است….

 به گزارش کانال سه نقطه، حدود ١۵ روز از دستگیری غیرقانونی یوسف حسنی‌ تبار مدیر کانال سه نقطه و کارمند استانداری لرستان می‌گذرد. روند پیگرد وی از حدود چهل روز پیش شروع شد.

یوسف حسنی‌ تبار توسط فردی به نام مظفری کیا بدون مصداق و به طور کلی تفهیم اتهام شده و بعد از آن به قید کفالت آزاد شده اما حدود سه هفته بعد از این اتفاق، وی توسط دو نفر لباس شخصی از محل کار (استانداری لرستان) ربوده و به مکانی نامعلوم منتقل می شود.

از زمان دستگیری به مدت یک هفته هیچ اطلاعی در مورد جزییات بازداشت و محل نگه داری به خانواده وی داده نشده ولی بعدها مشخص شد که وی در انفرادی سپاه پاسداران نگه داری می‌شود و در آنجا نیز دست به اعتصاب غذا زده است.

بر اساس این گزارش بعد از اعتصاب غذا و فشاری که بر زندانبانان می آید، مدیر کانال سه نقطه به زندان مرکزی خرم آباد منتقل شده است.

ماموران به بازداشت ادمین کانال سه نقطه بسنده نکرده و شنبه ۲۳ دی ماه به منزل پدری او رفتند و در حالی که حکم آنان تفتیش از منزل بود، به توقیف گوشی های همراه اعضای خانواده حسنی‌ تبار اقدام کرده و بعد از آن با مراجعه به محل کسب و کار دوستان او اقدام به ضبط گوشی های آنان نیز کرده‌اند.

کانال سه نقطه در گزارش خود آورده است که مامورین در مذاکره با خانواده حسنی‌ تبار تاکید می کنند که او حتی به صورت صوری هم باید اعتراف کند و خود را اجیر شده افرادی دیگر معرفی کند تا تخفیف شامل حالش شود.

کلمه

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا