گوناگون

بازهم امپراطوری دروغ؛ این بار نوبت به انکار سارو قهرمانی رسید

از میان افرادی که در خیابان‌ها کشته شده‌اند سارو قهرمانی بیش از همه در روزهای اخیر خبرساز شده است. کشته شدن این جوان سنندجی جامعه را بشدت متاثر کرد و باعث بروز واکنش‌های بسیاری شد. به گزارش کمیته پیگیری بازداشت‌های ۹۶ پیکر سارو قهرمانی پس از ۱۱ روز صبح روز یکشنبه توسط نیروهای امنیتی به پدر و مادر وی تحویل داده شد. پدر و مادر مرحوم سارو قهرمانی، پیکر او را با آمبولانس به بهشت محمدیه سنندج بردند و بدون حضور دیگر اعضای خانواده به خاک سپردند. …
جمهوری اسلامی در تلاش است واقعیت‌های قتل

طی اعتراضات مردمی در بسیاری از شهرهای کشور، اخبار و آمار حاکی از کشته شدن تعدادی از هموطنان در اعتراضات خیابانی و همچنین داخل زندان‌ها است. در داخل زندان‌ها جان باخته‌اند که البته بنابر ادعای مسوولین قوه قضاییه دلیل فوت آنان خودکشی اعلام شده است.بنابر گزارشات منتشر شده، فرماندار شهرستان “سنه” طی سخنانی مدعی شده است که سارو قهرمانی در بازداشتگاه اطلاعات کشته نشده است. در همین رابطه نیروهای اطلاعاتی و امنیتی رژیم با تحت فشار قرار دادن خانواده قهرمانی آن‌ها را مجبور ساخته‌اند که به بیان سخنانی در توجیه کردن توطئه‌های رژیم در راستای تحریف واقعیت‌های قتل پسرشان بپردازند. در همین رابطه نیروهای تروریستی سازمان اطلاعات ایران با انتشار ویدئو کلیپی از ” محمد قهرمانی” پدر سارو، مدعی شده است که این جوان سنندجی در درگیری مسلحانه کشته شده و نه در بازداشتگاه سازمان اطلاعات رژیم.

به گزارش کلمه،چند روز پس از پخش خبر کشته شدن این جوان کرد، محمدابراهیم زارع،‌ فرماندار سنندج مدعی شد که سارو قهرمانی وابسته به “گروهک‌های تروریستی” بوده و در درگیری مسلحانه کشته شده است. این ادعا درحالی مطرح می‌شود که به گزارش کمیته پیگیری بازداشت‌های ۹۶ این جوان پیش از کشته شدن بازداشت شده بود.

فرماندار سنندج در این باره به ایرنا گفت که “خبر مرگ این فرد در نا‌آرامی‌ها واقعیت ندارد چون در ناآرامی‌های اخیر شهر سنندج با کمک و همکاری خوب مردم به هیچ فردی آسیبی نرسید.”

در گفته‌های فرماندار سنندج همچنین به سابقه محکومیت “پنج ساله” این جوان به دلیل همکاری با “گروهک‌های تروریستی” اشاره شده و گفته شده او پس از دو سال “مشمول رأفت اسلامی” و آزاد شده است. از سوی دیگر نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی گفت که نسبت به دلایل کشته شدن سارو قهرمانی اطلاع کافی ندارد و در سفر به کردستان نسبت به این موضوع تحقیق کرده و نتیجه را به اطلاع افکار عمومی خواهد رساند.

از سوی دیگر بهاره رهنما بازیگر سینما، طی چند توییت نسبت به مرگ این جوان اعتراض کرده و حتی عکس خود با این جوان که گویا در رستوران بهاره رهنما کار میکرده را منتشر کرد. او در همین رابطه نوشت: “از فرمانداری سنندج باهام تماس گرفتند و‌گفتند اقای قهرمانی بخاطر همکاری با یک گروهک تروریستی کشته شده ،شما اطلاعاتتون غلطه، جوان‌های مردم تحریک میشن و ممکنه درگیری ایجاد بشه و چند تا جوون دیگه هم اسیب ببیند، ازشون خواستم برای روشن شدن اذهان عمومی مدارکش رو رسما اعلام کنند.”

یکی از نزدیکان سارو قهرمانی در گفت‌وگو با رادیو فردا ادعاهای فرماندار سنندج را تکذیب کرده و پرسیده که “اگر سارو در درگیری مسلحانه کشته شده چرا هیچ اثری از آثار گلوله روی بدنش وجود نداشته؟ چرا اجازه نمی‌دهند پزشکی قانونی علت مرگ را مشخص کند؟”

همچنین خبرگزاری تسنیم نیز در حساب توییتری این خبرگزاری مدعی شده است سارو قهرمانی عضو کومله بوده و عکس‌هایی از وی با اسلحه را منتشر کرده که نمی‌توان به درست بودن عکس‌ها و فتوشاپ نبودن آنها مطمئن بود. این خبرگزاری در کنار انتشار این عکس‌ها توییت تعدادی از فعالان سیاسی حاضر در تویتتر را منتشر کرده و مدعی شده که بازداشت شدگان جنبش سبز که پس از تحمل حبس‌های خود آزاد شده‌اند در حال کشته سازی هستند.

این نخستین بار نیست که رسانه‌های وابسته به نهادهای سرکوب گر نسبت به کشته شدن افراد در اعتراضات خیابانی چنین مواضعی می‌گیرند و سعی در وارونه نشان دادن وقایع می‌کنند. به دنبال حضور مردم در ۲۵ بهمن سال ۱۳۸۹ در حمایت از انقلاب‌های عربی در خیابان‌های کشور جوانی کرد به نام صانع ژاله به شهادت رسید، چند ساعت پس از کشته شدن این جوان در خیابان‌های تهران، رسانه‌های وابسته به سپاه مدعی شدند او بسیجی بوده و به دست مردم معترض کشته شده است. پس از انتشار عکس او با آیت الله منتظری و شهادت دوستانش در مورد مرام و اعتقاد این جوان، روزنامه کیهان در ادعایی جدید مطرح کرد که وی نفوذی این روزنامه در بین دانشجویان بوده است، دروغی دیگر که به سرعت افشا شد و نهایتا پس از آنکه مشخص شد تمام ادعاهای مطرح شده در خصوص او دروغ بوده، نیروهای امنیتی با حضور در خانه پدری وی مانع از برگزاری مراسم ترحیم این جوان شدند.

این روزها نیز باز وابستگان به امپراطوری دروغ با طرح ادعاهای دروغین در مورد کشته شدگان اعتراضات اخیر سعی در انحراف افکار عمومی دارند، اما باوجود گسترش وسائل ارتباط جمعی بازهم ادعاهای دروغین آنان برملا شده و امکان تکرار دروغ‌های همیشگی را ندارند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا