گوناگون

واکنش «صادق آملی لاریجانی» به گنجاندنش در لیست سیاه

رییس‌ قوه قضائیه جمهوری اسلامی می‌گوید: تحریم خود از سوی آمریکا را افتخار می‌دانم…

به گزارش رادیو فرانسه، صادق لاریجانی امروز با اشاره به تحریم‌های تازه از سوی آمریکا علیه خودش گفت: تحریم‌ها دلیل بر صحت مسیر و راهی است که در پیش گرفته‌ایم، لذا از این جهت اقدام آمریکا هیچ اهمیتی ندارد.

دولت آمریکا، روز جمعه ۱۲ ژانویه، ۱۴ شخصیت حقیقی و حقوقی از جمله صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی را به دلیل نقض حقوق بشر و حمایت از برنامه موشکی جمهوری اسلامی تحریم کرد.

رییس قوه قضائیه گفت: تحریم رییس قوه یک کشور، عبور از همه خطوط قرمز بین‌المللی است و آمریکا باید بداند که جمهوری اسلامی در برابر چنین اقدامی ساکت نخواهد نشست.

صادق آملی لاریجانی، با تاکید بر اینکه دولت آمریکا و شخص ترامپ، شأنی ندارند که تحریم‌هایشان برای ما اهمیتی داشته باشد، در عین حال از مسئولان جمهوری اسلامی خواست که در برابر چنین اقدامی واکنش مناسب نشان دهند.

عبور از خط قرمز و زدن راس نظام

وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی روز شنبه در واکنش به قرار گرفتن نام صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه در فهرست تحریم‌های آمریکا، اعلام کرد که آمریکا با این اقدام “از تمامی خطوط قرمز رفتاری در جامعه بین المللی عبور کرده” و “با واکنش جدی جمهوری اسلامی” روبه‌رو خواند شد.

به گزارش رادیو فرانسه، روز جمعه همزمان با اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا درباره برجام، وزارت خزانه‌داری این کشور ۱۴ شخص حقیقی و حقوقی جمهوری اسلامی از جمله آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه را به اتهام “نقض حقوق بشر” به فهرست تحریم‌های خود افزود.

بنا بر اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا، صادق لاریجانی در مقام ریاست قوه قضائیه، مسئول اجرای احکامی از جمله اعدام کسانی که پیش از سن قانونی مرتکب جرم شده‌اند، یا شکنجه زندانیان است.

یک مقام عالی‌رتبه دولت ترامپ به خبرگزاری فرانسه گفت که این اقدام “رأس رژیم” ایران را هدف گرفته و “تبعات جدی سیاسی” در پی خواهد داشت.

همچنین غلامرضا ضیایی، مدیر زندان رجایی‌شهر کرج نیز در لیست سیاه نامگذاری شده است.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا