گوناگون

یک کارگزار دیگر وزارت نفت به کانادا گریخت

هدایت‌الله خادمی نایب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم،با اشاره به تخلف و سوء استفاده مالی یکی از کارکنان مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت، گفت:این فرد پس از مشخص شدن تخلف و سوء استفاده مالی به یکی از کشور‌های همسایه و از آنجا به کانادا رفته است…
Afbeeldingsresultaat voor ‫دزد‬‎

وی با بیان اینکه مشخص شده که ۱۵ میلیون دلار بعلاوه ۶۰ میلیارد تومان در حساب اکتشاف وجود ندارد، افزود:چک‌های مربوط به مدیریت اکتشاف برای وصول به بانک ارجاع می‌شده که مسئولان بانک به مسئولان مدیریت اکتشاف اعلام می‌کنند که به دلیل نبود منابع حساب‌های مدیریت اکتشاف مسدود می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: پس از مطلع شدن مسئولان مدیریت اکتشاف از این موضوع، به سراغ حسابرس مدیریت اکتشاف رفته که متوجه می‌شوند وی از کشور متواری شده است.

خادمی با بیان اینکه نباید افراد ۲ تابعیتی در مناصب حساس مسئولیتی داشته باشند اظهار داشت:این فرد که تابعیت کانادا را داشته تقریباً نفر دوم مالی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت بوده است.

وی تصریح کرد:پس از بررسی و تهیه گزارش از سوی نهاد‌های قضائی و اطلاعاتی کمیسیون انرژی نیز به این مسئله ورود کرده و با دعوت از مسئولان شرکت نفت و اکتشاف این موضوع را بررسی می کنند.

نایب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه مسئولان مدیریت اکتشاف در این زمینه ضعیف عمل کرده‌اند،گفت:معمولاً اسناد مالی حداقل ۲ امضا هستند لذا یکی از امضا‌ها را این شخص انجام می‌داده است امضا دیگر چگونه انجام می‌شده؟آیاجعل می شده؟ این مسائل باید بررسی شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه لذا این وضعیت نشان دهنده این است که این اتفاقات به صورت سازمان یافته رخ می‌داده و مسئولان مدیریت اکتشاف باید زودتر متوجه این سوء استفاده و تخلف می شدند، ادامه داد:همچنین این وضعیت بیانگر این است که سوء استفاه طی چند سال گذشته نیز وجود داشته و اگر بانک به دلیل کمبود منابع به مسئولان مدیریت اکتشاف اعلام نمی‌کردند این روند ادامه پیدا می‌کرده است.

خادمی با بیان اینکه تخلف در مدیریت اکتشاف می‌تواند هشداری برای مسئولان وزارت نفت باشد که در سایر قسمت‌ها چنین سوء استفاده‌هایی صورت نگیرد، تصریح کرد:شاید پس از انجام بررسی‌های لازم از سوی اعضای کمیسیون در صورت نیاز تحقیق و تفحص مطرح شود تا بتوان چنین مسائلی را در سطح گسترده‌تری پیگیری کرد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا