جوانان

بیانیه سندیکای نقاشان البرز برای درخواست آزادی مهدی توپچی و دیگر زندانیان

اعتراضات ادامه دار توده های جان به لب رسیده از فقر ،بیکاری ، گرسنگی،گرانی ، تورم، اختلاس ، دزدی ظلم و ستم و جنایت و … در خیابانهای بیش از ۱۰۰ شهر شروع شد، و جمهوری اسلامی سرمایه داری برای خاموش کردن آتش اعتراضات شدت سرکوب و دستگیری ها را افزایش داده و با روش و اشکال مختلف اقدام به کشتن، و دستگیری و زندانی کردن نوجوانان و جوانان کرده است….

ماموران و عوامل جمهوری اسلامی نوجوانان و جوانان را در خیابان ها هدف گلوله های جنگی قرار داده برخی را کشته، تعدادی را زخمی کرده و بسیاری را مورد ضرب و شتم قرار داده و در هفته اول بیش از ۴۰۰۰ نفر را دسنگیر کردند سپس در حالی که هنوز دستگیری های برنامه ریزی شده ادامه دارد، در زندانها تعدادی از دستگیر شدگان را عمدا» برای ترساندن توده های معترض زیر شکنجه آگاهانه کشته به دروغ علت مرگ آنها را خودکشی یا سکته اعلام می کنند.

در پی سرکوب برنامه ریزی شده، ماموران امنیتی مهدی توپچی فعال کارگری و فارغ التحصیل رشته معماری را در شب ۱۴ دی ماه ۱۳۹۶ از منزلش ربوده همراه لوازم شخصی اش به زندان اوین بردند، به دنبال پیگیری های صورت گرفته توسط خانواده وی با گذشت ۱۱ روز هنوز هیچ اطلاعی از وضعیت مهدی در دست نبوده و هیچ مقام مسئولی پاسخگو نیست.

باید با اعتراضات گسترده و تداوم دار جمهوری اسلامی را وادار کنیم مسئولیت دستگیری و مسئولیت حفظ جان آنها را رسما» به عهده بگیرد و هر چه زودتر زندانیان سیاسی و دستگیر شدگان اخیر از جمله مهدی توپچی را آزاد کند.

لازم به ذکر است چند روز قبل از شروع اعتراضات توده ها در خیابان ها در تجمعی که مقابل زندان اوین برای آزادی رضا شهابی برگزار شده بود ماموران جمهوری اسلامی مهدی توپچی را مورد ضرب و شتم قرارداده بودند.

باید بدانیم امکان کسب آزادی زندانیان به قدرت اعتراضی ما بستگی دارد.

باید هرچه بیشتر و از هر طریق ممکن حکومت را تحت فشار قرار بدهیم تا مجبور به آزادی زندانیان شود.

زمان دفاع از زندانیان همین امروز است.

کارگر زندانی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد.

سندیکای نقاشان استان البرز

دوشنبه ۲۵ دی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا