گوناگون

واکنش رژیم «ولایت فقیه»به ادعای فایننشال تایمز

پس از انتشار خبر توافق جمهوری اسلامی  و اروپا برای گفتگو درباره برنامه موشکی؛ وزارت خارجه با تکذیب ادعای فایننشال تایمز به آن واکنش نشان داد.


قاسمی با رد ادعای فایننشال تایمز مبنی بر پذیرش ورود به «گفت‌وگویی فشرده و جدی» در موضوع برنامه موشکی و مسائل منطقه‌ای توسط تیم ظریف در نشست اخیر در بروکسل، تصریح کرد که برنامه دفاع موشکی به هیچ وجه قابل مذاکره نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: موضع جمهوری اسلامی بدون توجه به جوسازی ها، تهدیدات، مواضع و دیدگاه های ایالات متحده آمریکا و دیگران، هیچ تغییری نکرده و طرح ادعاهای واهی و بی پایه و اساس، تغییری در این موضع اصولی و اساسی ماایجاد نخواهد کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اظهار داشت: جمهوری اسلامی به هیچ کشوری اجازه دخالت در امور خود بویژه برنامه موشکی را نخواهد داد.

قاسمی همچنین سیاست جمهوری اسلامی در منطقه را سیاستی سازنده، ثبات ساز و در جهت تقویت هر چه بیشتر صلح و امنیت منطقه و جهان خواند.

این در حالیست که روزنامه فایننشال تایمز نوشته: در پی هشدار ترامپ، اروپایی‌ها فشار به رژیم ایران را افزایش داده‌اند.

به گزارش فارس، نشریه فایننشال تایمز در گزارشی با موضوع ضرب‌الاجل «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکایی‌ها برای تغییر مفاد توافق هسته‌ای نوشته است که این هشدار اروپایی‌ها را به تشدید فشار به رژیم ایران واداشته است.

به نوشته فایننشال تایمز، وزارت خارجه آلمان اعلام کرده است که وزرای خارجه این کشور، فرانسه و انگلستان همراه با «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی با رژیم ایران توافق کرده‌اند که گفت‌وگویی فشرده و جدی درباره برنامه موشکی و مسائل منطقه‌ای داشته باشند.

«زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان که هفته گذشته با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه رژیم ایران دیدار کرده، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا را در جریان این مسئله قرار داده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا