گوناگون

اینترنت رایگان ماهواره‌ای در ۳ماهه دوم ۲۰۱۸ در خاورمیانه و آفریقا

گروه فناوری: اینترنت رایگان ماهواره‌ای در ۳ماهه دوم ۲۰۱۸ در خاورمیانه و آفریقا توسط شرکت Quicka از زیرمجموعه های شرکت Talia راه اندازی و در باند KA ارائه می‌شود که تاخیر کمی از لحاظ انتقال اطلاعات دارد.

اینترنت رایگان ماهواره‌ای در ۳ماهه دوم ۲۰۱۸ در خاورمیانه و آفریقا

به گزارش منابع خبری؛ اقدام این شرکت در رقابت با غول‌های فناوری مانند فیسبوک و گوگل صورت می‌پذیرد که توسط بالن یا گلایدرهای سبک قصد ارائه اینترنت رایگان در سراسر جهان را دارند.

در کنار تبلیغ این سرویس رایگان خدماتی مبتنی بر اشتراک ماهانه نیز معرفی شده اند و هنوز در شکل اشتراک رایگان این خدمات ابهاماتی وجود دارد.

شرکت Quika اعلام کرده نخستین اینترنت ماهواره‌ای پرسرعت رایگان را برای ساکنان کشورهای در حال توسعه ارائه می کند. این خدمت در مرحله اول برای ساکنان کشورهای خاورمیانه و آفریقا عرضه می‌شود.

شرکت Quika به اپراتور ماهواره ای Taliaتعلق دارد.این شرکت با هدف برطرف کردن نابرابری اقتصادی و اجتماعی اینترنت رایگان ماهواره‌ای را در کشورهای در حال توسعه ارائه می‌کند. مدیر ارشد اجرای این شرکت می گوید: به اعتقاد ما تمام جوامع و مناطقی که در آنها توازن وجود ندارد، از رشد فناوری و اقتصادی عقب می‌مانند. ما قصد داریم روی این شکاف دیجیتالی و اقتصادی پلی بزنیم. ۳.۹ میلیارد نفر (۵۳ درصد جمعیت جهان) هنوز به اینترنت دسترسی ندارند.

اینترنت ماهواره‌ای پرسرعت در سه ماهه دوم ۲۰۱۸ میلادی برای تمام افراد و کسب و کارهای مستقر در آفریقا و خاورمیانه به طور رایگان عرضه می‌شود. پس از این مرحله اینترنت مذکور برای کشورهای در حال توسعه دیگر عرضه می‌شود. این شرکت با استفاده از ماهواره های مجموعه LEO وGEO اینترنت پرسرعت Ka-band فراهم می‌کند.

گوگل در حال حاضر بالن‌های ارائه دهنده اینترنت را در برخی کشورها مانند پورتوریکو به طور آزمایشی و محدود راه‌اندازی کرده است. پیش از این فیس‌بوک هم از راه‌اندازی اینترنت ماهواره‌ای خبر داده بود اما اطلاعات جدیدی از طرح فیس‌بوک در دسترس نیست.

کشورهایی که تحت پوشش قرار می‌گیرند عبارتند از: افغانستان، بنین، بروندی، جمهوری دمکراتیک کنگو، لیبی، مالاوی، نامیبیا، عراق، جمهوری کنگو، سنگال، سوازیلند، توگو، زامبیا، آنگولا، بوتسوانا، کامرون، غنا، لسوتو، موزامبیک، نیجریه، ساحل عاج، روآندا، آفریقای جنوبی، تانزانیا، تونس و زیمباوه. (یورو نیوز)
? بر اساس اخباری دیگر ماهواره BADR) ArabSat) نیز یکی از ماهواره‌هایی است که در باند KA و KU ارائه خدمات اینترنتی ماهواره‌ای با قیمت بسیار پایین از ماهانه ۵ دلار تا سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه خواهد داد.
جهت دریافت اینترنت از این سرویس دهنده باید تجهیزاتی که حدوداً ۱۰۰دلار معادل ۴۳۰ هزار تومان فعلی قیمت دارد تهیه شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا