دیدگاه‌ها

استراتیژی آمریکا درسوریه تجزیه طلبانه است

پنتاگون وسازمان سیا به بهانه دروغین مبارزه با داعش، گروه تروریستی که خودشان ایجاد نموده واز آن حمایت می نماید بااین نیروها مشترکن برنامه ریزی نموده اند.

استفان لند من/ بر گردان/ رحمت ایماق

حضورنیروهای ارتش آمریکا در خاک سوریه غیرقانونی بوده و تخطی آشکاراز قوانین بین المللی می باشد.
جنگ درسوریه که زمان اوباما رییس جمهور پیشین آمریکا آغاز گردید اکنون رئیس جمهور جدید ترامپ با اسرائیل و دیگر شرکای یاغی در این جنایت بزرگ سهیم هستند.
هدف سران آمریکا سرنگونی دولت کنونی درسوریه وجای گزینی دولت دست نشانده طرفدارغرب – یک طرح شیطانی است که واشنگتن علیه تمام کشورهای مستقل به هدف تجاوز عریان برای برآورده ساختن استراتیژی های مطلوب خویش از آن استفاده می نماید.
حمایت فدراسیون روسیه بنا بر خواست رسمی دولت سوریه درسپتامبر۲۰۱۵ ، به هدف مبارزه بر علیه تروریسم (داعش) که از جانب ایالات متحده آمریکا حمایت می گردید دینامیزم وپویایی جنگ زمینی برعلیه تروریستها را تغییر داد وواشنگتن را مجبور ساخت که با حفظ اهداف اصلی که همانا ساقط نمودن دولت بشاراسد می باشد تاکتیک خویش را عوض نماید.
این برنامه واشنگتن شامل اشغال وکنترول مناطق: شمال هم مرزبا تر کیه، منطقه جنوب هم سرحد با عراق، گام اولی بالکانیزه نمودن آنکشور به هدف نابودی حاکمیت واستقلال سوریه می باشد.
نیروهای ارتش ایالات متحده امریکا در سوریه بصورت غیر قانونی وبا تخطی آشکار از قوانین بین المللی فعالیت می نمایند این نیروهای متجاوز یک منطقه ۵۵ کیلومتری در جنوب را اشغال و درتصرف شان در آورده و از محدوده وکنترول دولت سوریه خارج می باشد.
به همین منوال در شمال سوریه، به امتداد ۸۲۰ کیلومتر مرزاین کشور با ترکیه چنین تخلف از قوانین بین المللی را انجام میدهد بدین ترتیب هزاران نیروهای ویژه ارتش آمریکا ودیگرنیروهای جنگنده متحد شان دولت سوریه را از کنترول بر سرزمین شان باز میدارد.
واشنگتن قصد دارد تا یک نیروی ۳۰۰۰۰ نفری امنیتی سرحدی اشغالگر: شامل (ی پی گی) و یا (یگانه های مدافع خلق شاخه نظامی حزب دموکراتیک کردستان سوریه، و داعش را درآن کشور تشکیل دهد.
پنتاگون وسازمان سیا به بهانه دروغین مبارزه با داعش، گروه تروریستی که خودشان ایجاد نموده واز آن حمایت می نماید بااین نیروها مشترکن برنامه ریزی نموده اند.
بر مبنای گزارش (دیفنس پوست)، نیروی امنیتی سرحدی ایجاد شده از طرف آمریکا قرار است در امتداد رودخانه دجله و فرات که مرزغربی با سوریه را تشکیل میدهد که فعلا توسط (نیروهای تحت حمایت آمریکا مانند: جنگنده گان “ی پی گی” ضد دولت سوریه تروریستهای تحت نام دروغین “اورویلی” نیرو های دموکراتیک سوریه جا بجا نماید.
در ماه گذشته ژنرال (ژوزف وتل)، فرمانده نیرو های مرکزی امریکا (US CENTCOM)، بدون آنکه پیرامون آن توضیحات ارائه دهد گفت: که یک بر نامه آموزشی برای نیروهای جنگنده کرد، و عرب ها، وتبدیل آن به یک نیروی اشغالگر دایمی امریکا در سوریه را ایجاد نموده اند.
ترکیه آنرا نکوهش نموده وسخنگوی دفتر اردوغان گفت که ترکیه حق دارد که از خود در برابر گروه های تروریستی ” اشاره به جنگنده گان(ی پی گی) تحت حمایت آمریکا دفاع نماید، وبرنامه واشنگتن را غیر قابل قبول توصیف نمود.
“تر کیه اتخاذ اقدامات لازم را برای دفاع از منافع ملی خویش ادامه خواهند داد.”
در یک بیانیه جداگانه وزارت خارجه ترکیه آمده است: “همکاری ایالات متحده آمریکا با (ی پی گی) امنیت ملی ما، وتمامیت ارضی سوریه را به مخاطره می اندازد، واین یک اقدام غیر قابل قبول می باشد.
ما ادامه این اقدام پراز اشتباه ایالات متحده آمریکا را تقبیح نموده، واکیدا یاد آور می شویم که ترکیه مصمم است تا هر گونه تهدیدی را علیه خودش نابود نماید ودارای همه امکانات برای انجام این کارنیز می باشد.”
سوریه تمام نیروی ضد آن کشوررا خائن توصیف کرد و طرف فدراسیون روسیه نیز به شدت طرح واشنگتن را تقبیح نمود.
به روز شنبه گذشته ولادیمیر شامانوف، رییس کمیته دفاعی در “دومای دولتی” اظهار داشت که “بر نامه اداره ترامپ درتقابل مستقیم با منافع روسیه قرار دارد، ما وهمکاران مان اقدامات لازم را برای ایجاد ثبات وضعیت در سوریه انجام خواهیم داد.”
یوری شوتکین، معاون کمیته دفاع دوما به ادامه گفت: “در این تلاش واشنگتن یک ابهام آشکار وجود دارد، فکرمی کنیم که این تلاش آشکار برای احیای مجدد اغتشاشیون ضد دولت سوریه است بخصوص آنهایی که بسادگی می توانند از خاک عراق وارد سوریه گردیده وبرای انجام مقاصد ژئو پلتیک واشنگتن، تشدید تنش، واحتمالا تلاش برای بر انداختن دولت مشروع بشار الاسد باشد.
اهداف ومقاصد ایالات متحده آمریکا وروسیه در قبال سوریه جهانی متفاوت وازهم فاصله دارند. مسکو خواهان آن است تا مناقشه بر طرف گردیده صلح وثبات درسوریه دوباره اعاده، وتمامیت ارضی آن کشور تامین وحفظ گردیده تنها وتنها مردم سوریه حق دارند بدون مداخله خارجی تصمیم بگیرند که چه کسی انها را رهبری خواهد نمود.
واشنگتن خواهان حذف بشارالاسد و تعویض وی با یک رژیم دست نشانده غرب که در آن صورت، حاکمیت، تمامیت ارضی، واستقلال سوریه نابود خواهند گردید، کشوررا بالکانیزه “ویا به قطعات کوچک تقسیم نموده”، تا بتواند بخوبی توسط یک نیروی اشغالگر، شامل: نیروهای رزمی ارتش آمریکا، جنگنده های کرد، وتروریست ها، کنترول شود.
بهرحال زمان نشان خواهد داد چگونه روسیه می تواند این طرح ایالات متحده آمریکا را به چالش بگیرد.
آیا سوریه نقطه اشتعال با واشنگتن خواهد شد؟
آیا مقابله آمریکا وروسیه اجتناب ناپذیر است؟
استفان لند من/ بر گردان/ رحمت ایماق. ۱۸/۰۱/۲۰۱۸
منبع:
http://www.informationclearinghouse.info/48598.htm

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا