گوناگون

مرگ چند تن از زلزله‌زدگان کرمانشاه بر اثر سرما

شهاب نادری، نماینده مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که شب گذشته، سه‌شنبه ۳ بهمن، چند نفر در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه به دلیل سرمازدگی جان خود را از دست دادند….

خبرگزاری ایسنا روز چهارشنبه (۴ بهمن‌ماه / ۲۴ ژانویه) به نقل از شهاب نادری، نماینده اورامانات در مجلس شورای اسلامی، از جان باختن تعداد دیگری از اهالی مناطق زلزله‌زده در استان کرمانشاه خبر داد. نماینده اورامانات در پایان جلسه علنی روز چهارشنبه به حسن روحانی تذکر داد و خواستار «رعایت تعادل و توازن منطقه‌ای» شد.
شهاب نادری در تذکر خود به روحانی گفت: «قطعا با رعایت تعادل و توازن منطقه‌ای فقیر، فقیرتر و غنی، غنی‌‌تر نخواهد شد.»

این نماینده در ادامه تذکر خود اعلام کرد که «فریادهای» نمایندگان برخاسته از واقعیات و بازتاب «مظلومیت زلزله‌زدگان» استان کرمانشاه است. او از اینکه بسیاری از مصوبات سفرهای استانی مسئولان پس از زلزله ۲۱ آبانماه اجرایی نشده است، انتقاد کرد.

جان باختن زلزله‌زدگان

این نماینده مجلس در عین حال از جان باختن شمار دیگری از زلزله‌زدگان استان کرمانشاه در روز گذشته (۳ بهمن‌ماه) خبر داد. او از تعداد کسانی که بر اثر سرمازدگی جان خود را از دست داده‌اند، اطلاعات و آمار مشخصی عرضه نکرد.

چند روز پیش نیز خبری مربوط به فوت ۴ نفر از اهالی مناطق زلزله زده به علت سرمازدگی امنتشر شده بود.

وضعیت زندگی زلزله‌زدگان حدود ۷۵ روز پس از زمین لرزه استان کرمانشاه بسیار اسفبار و وخیم گزارش شده است. بنا به اعتراف مسئولان جمهوری اسلامی هنوز هزاران نفر از مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه از سرپناه مناسبی برخوردار نیستند. در برخی از مناطق تعداد کسانی که شب‌ها را در چادر سپری می‌کنند از شمار کسانی که در کانکس اسکان داده شده‌اند، بیشتر است.

چادرهایی که برای زلزله‌زدگان پیش‌بینی شده‌اند، نمی‌توانند از جان مردم در برابر سرما، طوفان و باران محافظت کنند. یکی دیگر از نمایندگان مجلس سه روز پیش گفته بود که تعدادی از این چادرها در اثر وزش باد و بارش باران آسیب دیده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا