گوناگون

وحشت احمد جنتی از انقلاب گرسنگان در ایران

آدمی که گرسنه است تا چه حد می تواند تحمل کند؟…


رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در مورد اقتصاد، گرفتاری های مان کم نیست، گفت: یکی مسائل بانکی است که بانک‌ها خود منشاء فساد شده اند. خیلی ها پیش از این نسبت به این موضوع هشدار دادند، اما گوش ندادند و مجبور شدند برخی از این بانک‌های قلابی را تعطیل کنند و پول مردم را هم تمام و کمال ندادند و در آن مانده‌اند.

جنتی که صبح امروز در جلسه هیئت رئیسه مجلس خبرگان سخن می گفت، افزود: اگر فضای مجازی کنترل و مهار شده بود کار در کشور به وضع فعلی نمی‌رسید، این فضای مجازی بلا و مشکلی است که به جان ما افتاده است….آن اغتشاشات پیش آمد و تهدید هم کردند که در آینده ادامه پیدا می‌کند.

مکارم شیرازی نیز روز گذشته گفته بود: فضای مجازی بلایی فراگیر و ماری در آستین است.

جنتی در ادامه سخنان امروز خود گفت: البته مردم ما مردم نجیبی هستند و از آنان تقدیر و تشکر می‌کنیم که موضوعات پیش آمده را تحمل می‌کنند؛ چرا که مسلمان هستند و به دنبال اغتشاش و ناامنی نیستند، اما آدمی که گرسنه است تا چه حد می‌تواند تحمل کند؟

ناظران بارها هشدار داده اند که اگر مشکل فقر در ایران که یک کشور تولید کننده نفت در جهان است، حل نشود، حاکمان ایران باید بزودی شاهد یک قیام عظیم مردمی از جانب گرسنگان که سالها است سرکوب شده‌اند و کسی به آنها توجهی نکرده است، باشند.

گفته های احمد جنتی و مکارم شیرازی از شرایط کنونی نشان از آن دارد که ذهنیتی بسیار قوی در سطح جامعه و بین نیروها و فعالان سیاسی تحول‌طلب به‌منظور گذر از استبداد ولایت فقیه به سوی آزادی‌خواهی و عدالت اجتماعی درحال نضج است. بدیهی است که شخص علی خامنه‌ای، و مهم‌تر، شأن و حیثیت او در مقام “رهبر” سیاسی و ولی فقیه در سطح جامعه، به‌طور چشمگیر آماج آشکار خشم وخروش اعتراضی‌ مردم قرار گرفت، بی‌اعتبارتر شد و از پیش بیشتر فرو ریخت.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا