اخبار

خیزش وسیع تودهٔ مردم ستمدیده در راه است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در واکنش به آمار دو میلیون نفری گرسنگان که از سوی معاون وزارت رفاه مطرح شده بود، گفت: می‌توان گفت که مسئول این موضوع نه یک نهاد خاص که کل حاکمیت است. شرایط کنونی نشان می‌دهند که بار دیگر ذهنیتی بسیار قوی در سطح جامعه و بین نیروها و فعالان سیاسی تحول‌طلب به‌منظور گذر از استبداد ولایت فقیه به سوی آزادی‌خواهی و عدالت اجتماعی درحال نضج است. بدیهی است که شخص علی خامنه‌ای، و مهم‌تر، شأن و حیثیت او در مقام “رهبر” سیاسی و ولی فقیه در سطح جامعه، به‌طور چشمگیر آماج آشکار خشم وخروش اعتراضی‌ مردم قرار گرفته است.ناقوس مرگ ولی فقیه حتی در رده های بالا به صدا در آمده … و این ناقوس هرگز خاموش نمی شود و به قولی آب رفته به جوی بر نخواهد گشت .. .
به گزارش روزنامه اعتماد، مسعود رضایی می‌گوید: اگر آمار اعلام شده را یک عدد واقعی بدانیم و منظور از گرسنه، کسی باشد که غذایی برای خوردن ندارد، ۲ میلیون گرسنه، عدد بسیار بزرگی است. اینکه امروز ۲ میلیون نفر هستند که حتی غذای ظهر و شب خود را برای مصرف ندارند واقعاً تکان‌دهنده‌ است. به همین نسبت اگر ما جلوتر برویم و کسانی را که هزینه یک ماه زندگی‌شان را ندارند به این جمع اضافه کنیم و بعد سراغ فاکتورهای دیگر برویم، با جمعیت بزرگی رو به رو می‌شویم که جمعیت محرومان است. وقتی تعداد گرسنگان اینقدر بالا باشد قطعاً عدد کل محرومان خیلی بزرگ‌تر خواهد بود.

این روزنامه نوشت: اطراف بیرجند و تویسرکان مردم برای گرسنه نماندن می‌روند کمیته امداد و سازمان اوقاف کوپن نان می‌گیرند تا بتوانند نان مجانی از نانوایی بگیرند…واقعا ریشه این دردها کجاست؟ مگر نه آن که طغیان توده‌ها، دژ طاغوت را در هم شکست.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا